HomeJalgpall › Soe rannailm ja jalgpall

Soe rannailm ja jalgpall

2014-07-25 12:05
Samal ajal kui Eesti inimesed naudivad suurepärast Lõuna-Euroopa stiilis suve toimuvad nii Euroopas kui ka Ameerikas treeningkohtumised ja liigamängud. Ameerika poole sunnib pilgud pöörama International Champions Cup milles osalevad sellised raskekahuriväe torud nagu Real Madrid, ManUtd., AS Roma, FC Liverpool, AC Milan, Milano Inter, Pireuse Olympiacos ja Man City. Pole paha, mis!
 
26.07.2014, AaB vs FC Midtjylland, kell 18.00, Nordjyske Arena
 
 
Taani liigas toimib nädalavahetusel teine voor. Ning omavahel kohtuvad laupäeval eelmise hooaja meister ja pikalt liidriks olnud kuid lõpuks ka teise koha punktiga kaotanud FC Midtjylland. Esimeses ringis ei suutnud Aalborg enamat kui 0-0 viik SönderjyskE vastu.
 
Midtjylland purustas aga kohe Bröndby 3-0. Ehk siis jätkub sarnane muster eelmise hooajaga kus Aalborg ei suutnud võõrsil mängides väga palju skoori teha kuid samas hoiti kodus end pea kaotusteta. Midtjylland alustab aga alati hästi ja hea algus on, nagu teame, pool võitu. Põhja- ja Kesk-Jyllandi meeskondade omavahelised mängud on alati pingelisemad kui mõne teisega ja ega ka seekord midagi teisiti ei lähe.
 
Aalborgile on mainitult kodus alati raske väravat lüüa sest meeskonna filosoofia algab kaitsemängust ja kõvast tööst. Midtjylland rõhub samuti füüsisele ja kiiretele rünnakutele läbi äärte. Seda, et see kohtumine võiks viigiga lõppeda ei peeta just kõige tõenäoliseks kuid mina seda võimalust nii maha ei mataks. Loogiliselt peaks siit 1-1 viik tulema.
 
27.07.2014, Man City vs AC Milan, kell 23.00, Pittsburg, USA
 
 
Hooaja ettevalmistus eeldab tugevaid vastaseid ja palju füüsilist tööd. Jalgpallimaailma suurtel klubidel on see eelis, et nad saavad ise valida kellega ja millal mängida. Ameerika jalgpalli lembesed ärimehed ja promootorid on USA-sse meelitanud kaheksa suurt nime kes on jaotatud kahte alagruppi.
 
City pole veel seda turniiri alustanud, Milan sai juba esimese kolaka kaotades Olympiacosele 0-3. Ning kuigi sellest turniirist ja mängude tulemustest ei saa teha kaugeleulatuvaid järeldusi siis annavad nad ikkagi mingit aimu meeskonna komplekteeritusest ja koostööst. Peatreener Inzaghil on aga suurim mure ründajatega. Et meeskond hakkaks väravaid lööma peab olema olemas ka selge suund kuidas seda teha.
 
Balotelli võib küll olla andekas ründaja aga meeskonna edu jaoks sellest ainult ei piisa. City alistas viimases ettevalmistusmängus Kansas City 4-1. MM-il osalejatele,  kes said suurema koormuse, on antud natuke pikem hingetõmbe ja taastumise aeg. Kuid raudmees Yaya Toure on olemas ja avaldab City mängule suurt positiivset mõju. Võimsus, liikuvus, loovus, intelligentsus ja kindlus ühes mängijaisikus annabki eelise mida teistel Inglise ja suuremas osas Euroopa meeskondadel ei ole. City alustab ICC turniiri võiduga.
Eesti
Teemad: