HomeJalgpall › FIFA World Cup 2014 kvalifikatsioon

FIFA World Cup 2014 kvalifikatsioon

2013-06-06 10:26

Tere.
 
Homme, reedel peavad nii mõnedki Euroopa koondistest oma järjekordsed kvalifikatsioonimängud.  Ning kuigi suuri vastasseise ei leidu, siis paar huvitavat paari ikkagi leiab.
 
07.06.2013, Soome vs. Valgevene, kell 19.00, Helsingi.
 
 
Valgevene just meid ennast nahutas ja näitas minu arvates head klassi ja kvaliteetset jalgpalli. Soomest arvame, et teame kõike. Valgevene ja Soome alagrupis leiab veel maailma ja Euroopa meistri  Hispaania, Prantsusmaa ja Georgia. Ning kui finaalturniirile saab alagrupi võitja ja Euroopa alagruppidest parimad kaheksa teise koha omanikku mängivad play offi, siis ongi selles grupis asjad juba suhteliselt selged.
 
Seda näeme ka kogutud punktidest. Seega jääb järele veel au ja uhkus mille nimel lahingut lüüa. Põhjanaabrid on ettevalmistusena selleks kohtumiseks viimati alistanud märtsikuus Luksemburgi ja eks kindlasti käisid treenerid ka Tallinnas Valgevene mängu analüüsimas. Valgevene-Valgeveneks. Neid me nägime, kes tahtis, oma silmaga ja nägime ka nende tugevuste kõrval mõnda nõrka kohta. Soomlastel on aga ees raske ülesanne kui nad tahavad „isakese“ Lukašenko  kodumaa meeskonda alistada. Koondisesse kutsutuist on paljud suurte rahvusvaheliste klubimängude kogemustega ja mõni mees teab Venemaa ja Valgevene liigas mängivaid vastaseid kindlasti isegi väga hästi. 
 
Kuid nii mõnigi Soome koondise põhimees peab kas vigastusega või karistusena kaartide eest, Väyrynen ja Moisander, kohtumise vahele jätma. Kerge ei saa meie põhjanaabritel olema aga põhjamaine kaalutluslikkus peatreener Paatelaiseni poolt ja küllaltki palju oskusi väljakul peaks asja nende poole kallutama. Minu soov: Soome võit.
 
07.06.2013, Portugal vs. Venemaa, kell 22.45, Stadio da Luz.
 
 
Palju intrigeerivam paar. Viimati kohtuti Moskvas 12.10.2012 ja siis said venelased Capello juhtimisel magusa 1-0 võidu. Capello etteotsa toomisega on Venemaa saanud juurde distsipliini kaitses ja alagrupis on kõik neli kohtumist võidetud laskmata endale lüüa ainsatki väravat. Totaalne catanaccio, nagu itaallased ütlevad. 
 
Portugal seevastu vaevleb, vaevleb nii tulemuste poolest kui ka mõnede mängijate egode pärast. Just hiljuti tuli Real Madridi endine peatreener Mourinho välja avaldusega, et Ronaldo on suurim ego ja arvab end teadvat jalgpallist kõike ning ei võta kedagi kuulda. Sellist meest koondises ohjata ja taktikaliselt kaitsesse suunata on suhteliselt võimatu. aga katsu sa ta kutsumata jätta, ajakirjandus pistab röökima ja kui tulemust ka ei tule on jama majas.  
 
Aga tulemust on neil vaja sest alagrupis ollakse alles kolmandad ja Venemaa on suisa kaks mängu vähem pidanud. Nende vahele mahub veel Iisrael, kel Portugaliga võrde arv kohtumisi ja punkte. Seega käib mäng hetkel just nende kahe vahel alagrupi teisele kohale. Portugal vajab konkurentsis püsimiseks kindlasti võitu, Venemaa võib leppida ka viigiga. Minu ennustus: viik.
Eesti
Teemad: