HomeJalgpall › Hooajad hakkavad lõppema, paljugi on veel selgusetu

Hooajad hakkavad lõppema, paljugi on veel selgusetu

2014-05-06 18:05

Olenevalt liigast ja riigist on paljudes Euroopa maades pidada veel kolm või kaks kohtumist, et selgitada lõplikult medalite saajad ja Euroopa liigades osalejad ning muidugi kurvema poole pealt väljakukkujad ja üleminekukohtumisi pidavad võistkonnad. Täna vaatan ühest liigast ühtesid ja teisest teisi.

07.05.2014, Sunderland vs W.B.A., kell 21.45, Stadium of Light.

TonyBeti koefitsiendid: Sunderland 2.05; viik 3.10;  W.B.A. 4.10.
 
Inglismaa Premiere League tabeli allosas käib suhteliselt kõva andmine igal aastal. Põhjuseks soov ka järgmisel aastal osaleda selles suures ja põnevas liigas, mis majanduslikult toob sisse mitukümmend korda rohkem raha kui esiliiga.

Sunderland ja W.B.A. võitlevadki hetkel veel selle eest, et pääseda üleminekumängudest. Tabelis on nad 17-s ja 16-s.

Sunderland oli hooajal pikalt kindel väljakukkuja, vaid teisel poolaastal paranesid tulemused niivõrd, et suudeti end murda välja viimaselt kolmelt positsioonilt ja nüüd ongi käes veel viimase ponnistuse aeg. W.B.A. hooaeg on kui sõit Ameerika mägedel.

Kord üles ja siis kohe kiiresti alla, kuid siiski on graafik üldiselt liikunud allapoole. Asi ongi päädinud sellega, et iga punkt viimastes kohtumistes on kulla hinnaga. Viimaste mängude tulemused räägivad selgelt Sunderlandi kasuks.

Suudeti ju võita ManU-t, Chelsea-t ja Cardiffit ning viigistada ManCity-ga. West Bromi tulemused aga ei ole midagi üllatavat pakkunud. 

Kuna asjaosalistel on peetud mäng vähem kui tagumisel kolmikul ning neid eraldab hetkel kaks silma, siis on Sunderlandil enne viimase vooru kohtumist vajalik saada sellest mängust vaid üks punkt ja koht Premieris järgmiseks aastaks on kindel.

Selle tagab võrdsete punktide korral parem väravate vahe. Kuid kui antakse võimalus võtta kolm silma, siis teevad seda mõlemad. West Bromil on punkt rohkem kui kodumeeskonnal ja see laseb neil mängida kas pingevabalt või ükskõikselt. Eeldan kodumeeskonna edu.
 
08.05.2014, Brondby IF vs Midtjylland FC, kell 21.00, Brondby staadium.

TonyBeti koefitsiendid: Brondby 2.65; viik 3.40;  Midtjylland 2.65.
 
Taani liigas on pidamata veel kolm vooru ja tabeli tipus on hetkel võrdsete punktidega Aalborg ja Midtjylland. Neile järgnevad kergelt distantsilt FC Kopenhaagen ja Brondby.

Kui külalismeeskond võitleb esikoha eest, siis kodumeeskond peab samuti punkte koguma, et mitte ilma jääda kohast Euroopa liiga kvalifikatsioonis.

Hooaja alguses ei olnud just paljudel Brondby toetajatel usku, et tabeli allosas paiknevale meeskonnale võib selline õnn naeratada. Kuid suur töö just hooaja teises pooles on toonud Brondby jälle sinna, kuhu ta kuuluma peaks ehk tabeli etteotsa.

Midjylland andis oma kindlana näiva edu ära paari ootamatu kaotusega ja Aalborg, kes mängib väga kaitsvalt ja füüsiliselt, kasutas seda võimalust ning nüüd ongi kuldmedali jaht täies hoos.

Hea võrdlusmomendi saab Vestsjaellandi kohtumistest - Brondby viigistas kodus, Midtjylland võitis kodus. Mõlemal on kaalul palju. Kaitse peab mõlemal, kuid ründajad on külalistel paremad. Neile pakuksin ka võitu.

Eesti
Teemad: