HomeJalgpall › Ja ongi käes finaali aeg

Ja ongi käes finaali aeg

2014-05-23 14:22

Laupäeval võõrustab Lissabon selle hooaja Meistrite Liiga finaali, kus vastakuti lähevad kaks Madridi klubi -  REAL ja Atletico. Minu poolehoid kuulub vaieldamatult Atleticole.

Kuid laupäeva päeval toimub ka üks teine finaal. Nimelt mängitakse välja koht Inglismaa Premier Leagues. Sellest ja veel ühest pühapäeval toimuvast koondiste vahelisest sõprusmängust teengi juttu.

24.05.2014, Derby County vs. QPR, Play off-i finaal, Wembley staadionil Londonis, kell 17.00

TonyBeti koefitsiendid: Derby County 2.20; viik 3.10; QPR 3.25.

Selgituseks niipalju, et Inglismaa tugevuselt teisest liigast tõusevad kõrgemasse seltskonda otse kaks esimest, järgmised neli mängivad omavahel aga välja viimase koha. Seda hakataksegi selgitama laupäeval, kas nimekamasse seltskonda tõuseb kunagine Mart Poomi ja Henrik Ojamaa koduklubi Derby või pika ja uhke ajalooga Queens Park Rangers?

Kui vaadata tagasi sellele hooajale, siis ei uskunud keegi kuni eelmise aasta novembrini, et Derby County võiks üldse mõelda tabeli tipust. Kuid aasta eelviimasest kuust alates saavutati stabiilsus ja ka tulemused hakkasid paranema.

Tasuks liigatabelis kolmas koht. QPR püsis läbi aasta stabiilselt esimese viie klubi seas, mis näitab mängijate klassi ja kogu klubi pürgimust ja pühendumust saada koht kõrgemas seltskonnas. Aga, omavahel kohtuti hooajal kahel korral.

Korra jäid peale mõlemad. Ja seda koduses kohtumises. Kuna nüüd on mõlema jaoks tegemist võõrsil mänguga, siis vaatasin just seda statistikat ja see on parem Derbyl. Ka väravaid on nad rohkem löönud ja seda isegi just lõppenud poolfinaalides, kus alistati Brighton kokkuvõttes 6-2.

QPR sai jagu Wiganist alles teise kohtumise lõppu määratud lisaajal tulemusega 2-1. Tundub seega, et järgmisel aastal saame kaasa elada „Oinaste“ tegemistele kõrgemas seltskonnas.

25.05.2014, Iirimaa vs. Türgi, Rahvusvaheline sõpruskohtumine, kell 20.00.

TonyBeti koefitsiendid: Iirimaa 2.55; viik 3.10; Türgi 2.75.

Kuna vaikselt läheneb juuni ja MM Brasiilias, oleks paslik hakata vaikselt jälgima ka koondiste käekäike. Kuigi hetkel taovad palli rohkem veel need, kes ise MM-il ei osale. Iirimaa ja Türgi on omavahel läbi pika jalgpalliajaloo kohtunud vaid üheksa korda.

Ja imestamapaneval kombel on iirlased olnud selgelt paremad. Türgi majandusliku tõusu järel, millega kaasnes ka jalgpallialane edu, ei ole need kaks koondist kohtunud rohkem kui viimati 2003 aastal. Siis jäi lõpptulemuseks 2-2.

Hetkel saavad koondiste treenerid katsetada seda varianti mängude mängimise süsteemist, mida tuleb hakata mängima alates sügisest. Iga kahe või kolme päeva järel on mäng ja seda siis UEFA uue formaadi alusel.

Türklased kütsid kolmapäeval Kosovole 6-1 sauna. Iirimaa sai viimati tappa Serbialt 1-2 aga seda juba üle kahe kuu tagasi. Kohtumise mängupilt ja tulemus sõltub paljuski treenerite mängijatevalikust ja eesmärkidest mänguliselt.

Paljud põhimängijad võivad olla juba väljateenitud puhkusel ja see annab võimaluse end tõestada tavaliselt varus olevates või napilt koondise ukse taha jäänutele. Kokkuvõtvalt usun, et Türgi peaks siiski olema tugevam ja omavaheliste kohtumiste ainukese võidu kõrvale, mis pärineb 1967-st aastast, saadakse teine.

Eesti
Teemad: