HomeJalgpall › Kaks karikat, kaks finaali

Kaks karikat, kaks finaali

2013-05-23 12:19

Tere. 

Sel nädalavahetusel saab toimuma Euroopa klubijalgpalli kulminatsioon-Meistrite Liiga finaal. Londonisse on kohale sõitnud arvukalt Bayerni ja Borussia toetajaid ja nii suurt sakslaste invasiooni Londonisse ei mäletagi. Muidugi kui meelde tuletama hakata siis EM finaali võit 1996-l aastal võis jätta samasuguse mulje. 
 
25.05.2013, Bayern München vs. Borussia Dortmund, Wembley staadion, London, kell 21.45.
 
 
Viimased uudised tõid meieni Borussia toetajate jaoks ebameeldiva asjaolu-Mario Götze ei saa poolfinaalis saadud vigastuse tõttu ikkagi osaleda. Kuid tema koha võib üsna edukalt täita Marco Reus. Borussia on üllatanud sel hooajal nii ennast, toetajaid kui ka enese sõnade järgi peatreener Kloppi. Ja just poolfinaali esimese mängu seljavõit suure Reali üle pani kollastest rääkima ülivõrretes. Korduskohtumises nägime aga mida tähendab kõrgeim klass ja suurte mängude kogemus. Real küll võitis, kuid Borussia suurepärane tulemus esimeses kohtumises viis finaali ikkagi neid. 
 
Samuti peavad kollased tänama õnnejumalat, kelle abiga suudeti veerandfinaali viimastel sekunditel lüüa Malaga vastu kaks väravat ja uskumatuna näivast kaotusseisust välja tulla võitjana. Lewandovski, Reus, Błaszczykowski,  Grosskreutz ja Gündogan on need kes peavad Borussia poolelt asjad käima lükkama ja keskväljavõitlused enda kasuks kallutama. 
 
Bayern on teinud superhooaja. Meistritiitel on neil juba ammu käes, nüüd loodetakse Meistrite liiga võit ja nädala pärast ka Saksamaa Karikafinaali võit Lõuna-Saksamaale viia. Jõudu, tarkust, kogemusi, kiirust (eriti äärtel), tehnilisust ja kõike muud, mis selleks vaja, on neil rohkem kui küll. Martinez, Schweinsteiger, Müller, Ribery, Robben, Mandžukitc, Gomez-nimekiri võiks jätkuda pikalt. Kuid milliseks võiks kujuneda kohtumise mängupilt. 
 
Palju võitlust positsioonide pärast keskväljal, suure hoolikusega kaetakse Robbeni ja Ribery liikumisi, otsustavaks saavad ka ründajate ja keskkaitsjate omavahelised duellid. Millise meeskonna väljaku poolel suudetakse pall pidama saada ja kui kiiresti jõuavad keskpoolkaitsed neile appi. Mülleri universaalsus anna Jupp Heynckesile võimaluse laveerida ja kasutada teda kas liikuva ründajana või alustada temaga hoopis paremas ääres? Minu ennustus: Raske valik, aga siiski Bayern.
 
26.05.2013, AS Roma vs. Roma Lazio, Coppa Italia finaal, Rooma olümpiastaadion, kell 19.00.
 
 
Pühapäeval magus afterparty laupäevasele jalgpallipeole. Rooma linnas saavad mõõtu võtta kaks selle väärika ja suure linna suuremat jalgpalliklubi. Kui vaadata nende omavaheliste viimaste kohtumiste ajalugu siis see on kergelt Lazio poolele kaldu. Viimati mängiti küll 1-1 viiki. Seda, et tegemist on võrdsetest võrdsetega näeb ka Itaalia Serie A tabelist. 
 
Kõrvuti nad jäid ja eralduseks üks punkt. Suurim erinevus kahe meeskonna mängus on löödud väravad meistrisarjas. Roma lõi neid 20 võrra rohkem kui Lazio, sisse lastud samuti rohkem: 56 - 42 vastu. Vaadata eraldi kodus/võõrsil mänge poleks nagu põhjust sest mõlema klubi kodustaadion on seesama Stadio Olimpico. Ennustada mängu lõpptulemust ja karikavõitjat on suhteliselt raske sest teades Itaalia jalgpalli saab tõenäoliselt olema väga kaitsest lähtuv mäng. 
 
Ning ära ei saa unustada ka fakti, et võit karikafinaalis tagab koha suvel alustavale UEFA Euroopa liigasse. Mis omakorda annab võimaluse lisaraha teenida. Mõlema klubi suurimad snaiperid, Klose Lazios ja Osvaldo Romas, on olemas. Kuid peamiseks saab toetus neile rünnakul ja äärepoolkaitsjad.  Minu ennustus: Lazio.
Eesti
Teemad: