HomeJalgpall › Kõik ei ole veel kadunud!

Kõik ei ole veel kadunud!

2013-05-16 14:57
Tere.

Õnnitlused Londoni Chelseale, värsketele UEFA Euroopa liiga võitjatele.  Huvitavalt on taevasinised hetkel kandmas suisa kahte Euroopa tugevaime sarja meistri nime. On nad ju just saanud karika ja nende kapis püsib veel teoreetiliselt ka eelmise hooaja UEFA Meistrite liiga karikas. Seega tõelised Euroopa jalgpalli kuningad.

Sügav kaastunne aga Benficale, kes üritas mis üritas aga lõpuks võttis kogenum ikkagi oma.  Mis ootab jalgpallihuvilisi aga lähemate päevade jooksul? Ikka relegatsioonivõitlused ja sekka ka üks karikafinaal, Copa del Rey. Alustame aga idanaabrite juurest, kus meie koondise aju Konstantin Vassiljevi koduklubi Permi Amkar peab võitlust Rostoviga, et pääseda tülikatest ja ohtlikest relegatsiooni play-offidest.

17.05.2013 Permi Amkar vs Rostov, kell 16.00.

Tabeliseis on peaaegu võrdne, vahe vaid üks punkt kodumeeskonna kahjuks. Omavahelised mängud on samuti kulgenud pingsalt, ajaloost näeme, et kummalgi on omavahelistest kohtumistest kirjas kuus võitu ning viiel korral on kohtumised lõppenud viigiga. Vormikõver on samuti sarnane hooaja lõppedes, vuhinal kihutavad mõlemad allapoole. Kaotused segamini viikidega ning viimane võit pärineb Rostovi mängudest Tereki vastu 18. aprillist.

Üks lootustandvamaid fakte selgub kodus ja võõrsil peetud mänge vaadates. Siin on näha, et kerge eelis on Vassiljevi Permi klubil-kolm võitu kodus  Rostovi ühe võidu vastu võõrsil. Perm mängib kodus paremini esimesel poolajal. Esimese 45. minutiga on nad suutnud lüüa 13 väravat, teisel poolajal vaid 6, omale lastud lüüa vastavalt 9 ja 14.

Rostov võõrsil esimesel poolajal löönud kolm ja lasknud neli, teisel löönud 5 ja sisse lasknud suisa 14! Seega kui suuta lüüa värav esimesel poolajal esimese 25-30 minutiga siis on suur võimalus see mäng ka võita. Kuid kunagi ei tea Venemaal toimuva jalgpalli tagamaid.

Keda soositakse jalgpalliliidu tagatubades ja kuipalju meelehead kellelegi pakutakse. Viimases voorus pole kummalegi hõlpu loota sest kohtutakse vastavalt Zeniidi ja CSKA-ga ning neil kahel käib veel võitlus esikoha eest. CSKA vajab kahest viimasest kohtumisest kahte punkti, et kindlustada tiitel. Loodan minagi, et Vassiljev ei peaks uueks hooajaks hakkama uut koduklubi otsima. Permi võit!

17.05.2013, Copa del Rey Finaal, Real Madrid vs Atletico Madrid, kell 22.30.

Kuna Real Meistrite liiga finaali ei pääsenud peavad nemad sel aastal leppima vaid võimalusega triumfeerida koduses karikasarjas. Vastakuti Madridi kaks suuremat jalgpalliklubi- Real ja Atletico. Reali mängijad on Copa del Rey-d saanud pea kohale tõsta suisa 18-l korral, Atletico omad 9-l. Kahel Madridi klubil on siiski veel üpris palju erinevusi. Nagu see, et klubide hüüdnimed, Los Blancos (valged) ja Los Indios (Indiaanlased,) annavad meile aimu ajaloolisest vastasseisust.

Olgu selle rivaalitsemisega kuidas on aga faktide vastu ei saa. Omavaheliste mängude statistika näitab valgete masendavat ülekaalu- 27 võitu, 9 viiki ja vaid õnnetud 2 võitu puna-valge triibulistele. Ning ei saa vaadata mööda ka faktist, et Real on kodustaadionil, just seal peetakse ka finaalmäng, viimasest 8st la Liga mängust väljunud 8-l võitjana, väravate vahe +20! Atletico võõrsil neli võitu, kolm viiki ja üks kaotus. Poolfinaalides alistas Real liiga suurima rivaali Barca ja Atletico sai jagu FC Sevillast. Kui hästi või halvasti suudab Real ennast selleks finaaliks kokku võtta?

Kas hetkel Euroopa suurklubide rahakotiraudu avav Falcao suudab näidata samasugust resultatiivsust kui hooaja alguses? Mida mõtlevad välja oma viimaseid mänge Reali eesotsas olev Mourinho ja Atletico karismaatiline peatreener Simeone? Elame-näeme! Loodan näha puna-valgete võitu, kuid kaine mõistus pakub Realile ainukest selle hooaja karikavõitu!