HomeJalgpall › Kollane ja kollane

Kollane ja kollane

2013-06-17 15:41

Tere.
 
„Kuidas jalgpall veereb siis kah?“, nagu küsib mu üks teretuttav. Eks ta ikka veereb kah kuidagi. Ning hetkel veereb ta ehk kõige huvitavamalt kahes riigis, kelle rahvuskoondiseid tunneme just kollaste särkide järgi-Rootsi ja Brasiilia.
 
19.06.2013, Brommabojkarna vs. Halmstad, kell 20.00.
 
 
Rootsi Allsvenska tabeliseis kohustab mõlemaid seda kohtumist võitma. See, et vireletakse kõrvuti ja kolm punkti annaks hea tõuke edaspidiseks on selgemast-selgem nii ühele kui teisele meeskonnale. 11 mänguga kogutud punktid on seadnud klubid olukorda kus relegatsioon ehk kukkumine aste madalamale on reaalsus. Senini ei ole sujunud ka mõlema ründemäng. 
 
Halmstadil on löödud väravaid  vähem kui mängitud mänge, kodumeeskonnale on liigas kõige rohkem kolle löödud. Bromma kodus: 2-2-2, Halmstad võõrsil võiduta: 0-2-4 ning väravad 5/14. Omavaheliste mängude ajalugu ei eelista samuti kumbagi kuid viimased kolm kohtumist, mis omavahel peetud on läinud Halmstadile. Ja seda kuivalt: 2-0; 2-0 ja 3-0. Seega on külaliste kaitseliin enesekindel just Bromma vastu, või siis kodumeeskonna ründajad hambutud just Halmstadi vastu. 
 
Igatahes on mõlemale klubile võidupunkte vaja nagu õhku hingamiseks ning kui mäng lõpeb viigiliselt saab kõige paremini end tunda tabelis nende kahe ees figureeriv ja päev hiljem Malmöga kohtuv Syrianska. Minu ennustus: Bromma võit.
 
19.06.2013, Brasiilia vs. Mehhiko, kell 22.00.
 
 
Konföderatsioonide karikas jätkub. Brasiilia sai esimeses voorus seljavõidu Aasia meistri Jaapani üle tulemusega 3-0. Mehhiko pidi tunnistama Itaalia paremust 2-1. Muideks, kes veel ei tea miks Itaalia osaleb siis selgitus on lihtne: kuna Hispaania on nii Maailma- kui ka Euroopa valitsev Meister, siis osaleb Itaalia kui viimase EM-i finalist. 
 
Ning kuigi koefitsiendid kõnelevad selgelt Brasiilia kasuks minevat tulemust,  siis mina usun Mehhiko meeskonda sedavõrd, et loodan siit kohtumisest viiki. Brassid võivad end tunda kindlat ja mugavalt mängides kodus kui mehhiklased. Omavehilstes kohtumistes on kollastel vaid üks enam võit ning ametlikes kvalifikatsioonimängudes ei ole Barsiilia Mehhikot ammu võitnud.
 
Viimati saadi väljakul kokku eelmise aasta 3. juunil ning tulemuseks 2-0 võit Mehhikole. Ning seda veel Brasiilias. Uskuge või mitte aga mina ootaksin siit viiki või Mehhiko võitu!  
Eesti
Teemad: