HomeJalgpall › Koondiste tasemel sõpruskohtumised

Koondiste tasemel sõpruskohtumised

2014-03-04 11:35

Nädala keskel on Euroopa riikide kõrgeimates liigades koondisemängudest tingitud paus. Madalamad liigad aga jätkavad ka nädala keskel oma mänge ja seal pause ei tehta.

Ka U21 koondised peavad oma ametlikke valikmänge nädala keskel. Nii ka Eesti. U21 kohtub Taaniga ja A-koondis UEFA uusima liikme Gibraltariga. Aga kolmapäeval mängitakse kokku koondiste tasemel üle 30-e kohtumise.
 
Oma valikus lähtusin kohtumise tasemest, mis Prantsusmaa ja Hollandi ning teise valikusse kuuluvate Hispaania ja Itaalia puhul on ilmselge. Kõik neli  meeskonda on kohal ka juunis Brasiilias mängitaval MM-il. Ning hetkel ongi treenerite kollektiividel võimalus oma valikuid teha ja proovida erinevaid taktikalisi nüansse.

Samuti peaksid kõigi nelja koondise mängijad olema enam-vähem heas füüsilises vormis, sest liigades, kuhu põhituumik kuulub, on mängud käinud juba ligi kuu aega ja praktikat on saadud peale talvepuhkust küll ja veel. Kes täpsemalt on koondisekutsed saanud ja kes mitte, selgub siis kui uurida jalgpalli alaliitude kodulehekülgi ja ka UEFA ja FIFA kodulehekülgi.

Mida aga oodata konkreetselt nendest valitud kohtumistest?

05.03.2014, Prantsusmaa vs. Holland, kell 22.00, Stade de France.

TonyBeti koefitsiendid: Prantsusmaa 2.25; viik 3.20; Holland 3.10.

Prantsusmaa on selgelt favoriit, vähemalt minu jaoks. Tundub, et Dechampsi ametisse asumisega on Prantsusmaa saanud sisse hoo uueks tõusuks. Autoriteeti treeneril jagub, samuti enesekindlust ja kogemusi nii treeneri kui mängijana.Esimese asjana on paika saadud distsipliin kaitses ja seejärel saab juba keskenduda ründamisele.

Hollandi stiil ja taktika on meile teada juba ajast kui hollandlased Eestis käisid. Pean silmas Pijpersit ja tema järeltulijaid. Nende selgelt suurim staar van Persie ei ole aga teatud põhjustel ManU eest eriti säranud ja see frustratsioon kandub üle ka koondisesse.

Robben ääres, Van der Vaart või Schneider nr 10. kohal, tõsine töörügaja de Jong keskväljal. Viimati kohtuti 2008 aastal, kui Prantsusmaa oli jätkuvalt madalseisus oma koondisega ja Holland nahutas neid EM-il alagrupis 4-1. Seekord aga saab Prantsusmaa väärilise revanši, kuigi sõprusmängus.

05.03.2014, Hispaania vs. Itaalia, kell 23.00, Vicente Calderon staadion.

TonyBeti koefitsiendid: Hispaania 1.52; viik 3.90; Itaalia 6.20.

Hispaania ja Itaalia aga teevad kordusetenduse viimasele EM-i finaalile, mille valitsev meister võitis 4-0. Vahepeal kohtuti ka konföderatsioonide Karikasarjas ja seal said mõlemad viigilise tulemuse järel harjutada penaltide löömist.

Tulles tagasi aga EM-i finaali ja alagrupi kohtumise juurde, siis mäletatavasti kasutas Itaalia esimeses kohtumises julgelt kolmest kaitseliini, nagu ka Juventus ning tänu sellele said nad kasutada kõrgemat pressingut häirimaks Hispaania rünnakute ülesehitust. Tulemuseks 1-1 viik.

Finaalis aga mängiti 4 kaitsjaga ja ülejäänu on juba ajalugu. Kas seekord kasutatakse jälle kolmest liini? Hispaania põhituumik on jäänud samaks, mis viimastel aastatel. Vahest teeb muret vaid resultatiivsuse vähenemine. Torres võib koondise üldse ära unustada, Villa ja Negredo, Silva ja Mata. Kõik nad on väikesed ja kiired, kuid väravale löömise asemel otsustavad ikka veel sööta.

Itaalia mängib rohkem väravale suunatud mängu ning ka ründajate valik, just erinevate tüüpide vahel, on suurem.  Ette vaadates suvisele MM-ile ja sellele, et mingis faasis võivad need kaks meeskonda nii või naa kokku minna, peaks Itaalia proovima veelkord mängida julgelt kolme kaitsja ja kõrge pressiga. Tahaksin meelsasti näha Itaalia võitu, kuid pigem on siit oodata viiki.
 

Eesti
Teemad: