HomeJalgpall › Liigahooaeg on läbi, ees ootavad finaalid ja play-off-id!

Liigahooaeg on läbi, ees ootavad finaalid ja play-off-id!

2014-05-12 15:02

Paljudes riikides on viimase nädalavahetusega selgunud meistrid ja ka need meeskonnad, kes peavad hakkama valmistuma uueks hooajaks madalamal tasemel. Seni on veel pidamata üleminekumängud. Need saavad olema huvitavad ja ettearvamatu tulemusega. Aga…

14.05.2014, FC Sevilla vs Benfica, UEFA Euroopa liiga finaal, kell 21.45, Juventuse staadion, Itaalia, Torino.

TonyBeti koefitsiendid: Sevilla 3.30; viik 3.30; Benfica 2.25.
 
Esimene kahest suurimast finaalist sel kevadel. Kokku lähevad Hispaania La Liga viies ja Portugali Primera Liga võitja.

Nädalavahetusel pidid mõlemad oma koduses liigas tunnistama vastaste paremust aga seda ilmselgelt finaali silmas pidades ja teist koosseisu mängitades.

Arvata, et Hispaania klubi on automaatselt tugevam kui Portugali oma, oleks väär. Oma teel finaali alistas Benfica sellised jalgpallimaailma sauruse nagu Torino Juventuse. Meistrite Liiga alagrupiturniirilt oldi sunnitud vaid kehvema väravate vahega lahkuma.

Sealsamas alistati Pariisi St. Germain. Sevilla edestas oma alagrupikaaslasi kindlalt. Play-offis alistati kõigepealt teine Portugali meeskonna, Porto, ja seejärel liigakaaslane Valencia.

Niipalju kui mina neid mänge nägin ja jälgisin, siis Sevilla mängib emotsioonidel ja mängijate individuaalsetele oskustele tuginedes. Benfica tajub reaalsust rohkem ja oskab taktikaliselt väga hästi oma tegemisi sättida.

Suuri teeneid selles on Benfica peatreeneril. Finaali toimumise koht ja väljak on portugallastele tuttav ning mina näen neid ka karikaga triumfeerimas.
 
15.05.2014, Aalborg BK vs FC Kopenhaagen, Taani Karikafinaal, kell 21.00, Parken, Kopenhaagen.

TonyBeti koefitsiendid: Aalborg 3.10; viik 3.25; Kopenhaagen 2.25.
 
Värske Taani meister peab veel enne ausalt väljateenitud puhkust tõestama oma tugevust karikafinaalis. Vastast ei ole vaja pikalt tutvustada.

Kopenhaagen on olnud pikalt Skandinaavia parim meeskond ja klubi. Viimases voorus alistas FCK just AaB suurima konkurendi esikohale, Midtjyllandi. See andis AaB-le võimaluse oma kohtumine rahulikult viiki veeretada.

Viimaste omavaheliste kohtumiste statistika on küll võrdne kuid kui vaadata mänge mis peetud Parkenis, siis on selgelt kodumeeskond Aalborgist parem olnud. 2013 oktoobris võideti külalisi 3-0 ja aasta varem suisa 4-0.

Seega peab Aalborgi meeskond ennast maksimaalselt kehtestama ja initsiatiivi hoidma, et kuldset duublit teha.  Seda aga mina isiklikult ei oota ja ei näe. Kopenhaagen saab pisut lohutust suhteliselt kehvasti läinud hooajale.

Eesti
Teemad: