HomeJalgpall › Liigume MM-i suunas

Liigume MM-i suunas

2014-05-27 18:43

Hetkel on Euroopa klubijalgpallis paus ja koondised saavad pidada kohtumisi kas enda ja rahva rõõmuks või siis MM-il osalevad riigid ettevalmistava programmi raames.

Nii näiteks kohtub USA Aserbaidžaaniga, Korea Tuneesiaga, Nigeeria Šotimaaga, Mehhiko Iisraeliga, Kamerun Paraguaiga, Inglismaa Peruuga. Oma „lõbuks“ saavad kokku Taani ja Rootsi. Kahte viimast vaatangi lähemalt.

28.05.2014 Taani vs Rootsi, kell 21.15, Parken, Kopenhaagen.

TonyBeti koefitsiendid: Taani 2.40; viik 3.00; Rootsi 3.00.

Taani jalgpalliliit DBU tähistas 18. mail oma 125 sünnipäeva. Kuna FIFA kalendris seda päeva koondiste mängudeks kasutada ei saanud, siis peetaksegi juubelimäng 10 päeva hiljem.

Ning vastaseks ei keegi muu kui naaberrahvus ja lemmikvastane Rootsi. Taanlased on rootslastega kohtunud 102-l korral! Ja 28. mail saab esimesest kohtumisest mööda täpselt 101 aastat ja 3 päeva.

Tolle kohtumise võitis muide Taani tulemusega 8-0. Aga ega seegi kord taanlased külalistele midagi kerget hammustamiseks pureda ei anna. Neil on ikkagi juubel ja tahetakse anda endast kõik täismaja ees, et väärikalt tähistada.

Rootsi suurim staar Ibra on täiesti olemas ja ka teised koondislased on rivis. Taani koosseisu või õigemini koondisesse kutsutud meeste nimekirja ei õnnestunud mul kahjuks leida. Aga eks panevad nemadki parimad välja.

Taanlastel on see ka viimane mäng enne suvepuhkust, rootslased võõrustavad veel 1. juunil MM-ile sõitvat Belgiat. Raske kumbagi eelistada aga ehk Rootsi võidab.

30.05.2014, Inglismaa vs Peruu, kell 22.00, Wembley staadion, London.

TonyBeti koefitsiendid: Inglismaa 1.28; viik 5.00; Peruu 9.50.

Inglased peavad oma esimese treeningmängu kolmest, mis peaks neid ette valmistama MM-iks. Peale Peruuga kohtumist ootab Inglismaad külla Ecuadori ning seejärel kohtutakse võõrustaja rollis veel Hondurasega.

Eks inglaste peatreener Roy Hodgson laseb võimalikult paljudel meestel end higiseks joosta ja seda just uuesti vormi leidmiseks. Kindlasti tehakse poolaegadel palju vahetusi ning selle tulemusena kannatab ka üldine mängupilt.

Vastastest eriti midagi teadmata, kuid MM-i valikgruppi näinuna võiks mainida, et saavutatud neli võitu ja 15 punkti teevad neist Inglismaa jaoks paraja vastase, kelle peal harjutada ladina-ameeriklaste vastu mängimist ja väravate löömist. Tulemus peaks olema kodumeeskonna jaoks ikkagi positiivne!

Eesti
Teemad: