HomeJalgpall › Lõpuks ometi saabub kevad

Lõpuks ometi saabub kevad

2014-02-17 15:46

Pikk ootamine on saanud lõpu ja Euroopas käivitub taas parimat jalgpalli mängiva jalgpalliklubi väljaselgitamine. Oleme jõudnud kaheksandikfinaalideni ehk siis parema 16 meeskonna seast pudenevad kahe mängu kokkuvõttes kaheksa ning samapalju liiguvad edasi veerandfinaalidesse.

18.02.2014, Manchester City vs. FC Barcelona, kell 21.45, Etihad stadium.

TonyBeti koefitsiendid: ManCity 2.80; viik 3.40; Barcelona 2.50.

Kohe alustatakse sellise intrigeeriva vastasseisuga. Man City, kes on käimasoleval hooajal näidanud suurepärast ründemängu ja stabiilsust, seda eriti just koduväljakul. Ning Barcelona, kelle maailma valitsevast tika-taka mängustiilist pole enam palju järele jäänud. Kuid sellele vaatamata ollakse Hispaanias liidrid. Ka ohtlikke mängijaid, kes suudavad vastaste kaitse  lahti muukida, on küllalt. Alexis Sanchez, Pedro ja Messi on kolme peale löönud La Ligas 42 väravat.

City olukord on nende põhiründaja vigastuse tõttu keerulisem. Aguero vigastus annab tunda mitte ainult resultatiivsuses, vaid ka mängu ülesehituses ja vastaste kaitseliini lahti rebimises. Oma liikuvusega andis Aguero ka kaaslastele võimalusi leida üles augud vastate kaitseliinis. Mõlema klubi peatreeneril oli võimalus anda pisukest puhkust mõnedele põhimängijatele. Näiteks Xavi ei osalenud isegi varumehena Barcelona hävitustöös Vallecano vastu. Kas tegu on aga hoopiski vigastusega? 

Et tegemist on paly off-iga ja kahe mängu kokkuvõttes parema meeskonna selgitamisega, siis ei saa kodumeeskond suure hurraaga ründama asuda ja vastased samuti mitte. Domineerivalt lühikeste söötudega, kiire äärevahetusega mängiv Barcelona ja võib-olla isegi vasturünnakutele mängiv City annavad meile aga teisipäeva õhtusse kindlasti palju emotsioone.

19.02.2014, AC Milan vs. Atletico Madrid, kell 21.45, San Siro.

TonyBeti koefitsiendid: Milan 3.50; viik 3.20; Atletico 2.20.

Milan ei ole hetkel see Milan, kes nad olema peaks. Uue peatreeneriga ei ole kaasnenud ka seda oodatud efekti, et meeskond hakkaks võitma. Serie A-s ollakse hetkel üheksandal kohal ja kodus mängitud 12st kohtumises on vaid kuuel korral õnnestunud vastased üle mängida.

Atletico sai aga oma suurepäraste tulemuste vahele kirja ka kolm kaotust järjest! Kaks neist karikasarja poolfinaalides Real Madridi ja Ronaldo vastu ning ühe liigas Almerialt. Nüüdseks ollakse ehk neist kaotustest taastunud ja aeg oleks end häälestada Meistrite liigale.

Kui Milan lööb kodus liigas keskmiselt vaid 1,33 väravat mängu kohta, siis Atletico võõrsil 1,64. Seega on tõenäolisem, et Atletico lööb ka seekord vähemalt ühe värava. Milan võib jällegi mängu kaitsest lähtuvalt kinni mätsida ja loota vasturünnakutele ning Balotelli sähvatusele. 

Vaagi kuidas tahad, aga sellest paarist peaks ikkagi edasi saama Atletico. Esimeses kohtumises murravad nad Milani kahe väravalise eduga maha!

Eesti
Teemad: