HomeJalgpall › Meistrite liiga kütab kirgi!

Meistrite liiga kütab kirgi!

2014-03-17 17:25

Teisipäeval ja kolmapäeval toimuvad kummalgi päeval kaks kohtumist milledest omakorda kahes on asi enam-vähem vaid vormistamise küsimus. Kuid teises kahes on seis intrigeeriv. Mõlemas on osaliseks Inglismaa klubid, kellede koduliiga hooaeg erineb päris tugevalt teineteisest. Aga …,

18.03.2014, Chelsea vs. Galatasaray, kell 21.45, Stamford Bridge.

TonyBeti koefitsiendid: Chelsea 1.40; viik 4.50; Galatasaray 8.50.

Esimene kohtumine lõppes mäletatavasti 1-1 Istambulis.  Kiire värav mängu alguses külaliste kasuks määras ära ka kogu ülejäänud kohtumise iseloomu. Värav võõrsil on suur samm Chelsea puhul edasipääsu poole. Kodus on vaja vaid vastased kuival hoida kui ise skoorida ei suudeta.

Viimane liigamäng läks Chelseal küll täielikult aia taha aga usun, et siin oli suurem osa just valmistumisel teisipäevaseks kohtumiseks. Nende heast vormist kõnelevad hoopis kaks varasemat kohtumist Tottenhami ja Fulhami vastu, mis võideti kokkuvõttes skooriga 7-1. Aga türklased?

Galatasaray  suutis samas peale viiki Chelseaga ühe kohtumise võita ülisuurelt 6-1 ja teised kaks viigistada. Eks ka Mancini tea parimaid võtteid lühiajalise füüsilise vormi tõstmiseks. Ja sel põhjusel kindlasti ka viik viimases mängus tabelis üheksandal koha oleva Karabukspori-ga. Kuigi mängisid põhimehed.

Drogba naasmine Stamford Bridge-le võib kujuneda väga emotsionaalseks just temale endale kuid samas ka saatuslikuks Londoni sinistele. Lihtsam on siiski kodumeeskonnal ja siit ootan edasi pääsevat Chelseat.

19.03.2014, Man Utd. vs. Olympiakos, kell 21.45, Old Trafford.

TonyBeti koefitsiendid: Manchester United 1.50; viik 4.10; Olympiacos 7.00.

Sorry kõik ManU fännid aga minu arvates ei ole sellist ideetut ja kehva ManU-t veel nähtud. Ja neid on olnud võimalus vaadata juba eelmise sajandi lõpust saadik. Vähemalt minul. Viimane kohtumine Liverpooliga pühapäeval oli järjekordne näide Moyesi lühinägelikkusest ja kinnisideedest, milledest lahtikiskumiseks ei ole vaimujõudu.

Milline treener kasutaks veel Matat vasakul äärel? Ja keskel kaks kaitsvat poolikut. Aga see selleks. Olympiakose treeneritel on vaja oma meeskonnale selgeks teha, et esimese asjana on vaja distsipliini kaitsemängus.

Ja kiireid vasturünnakuid. Kuigi ei kahtle ma karvavõrdki, et kreeklaste tehnilised ja füüsilised oskused ei jää ManU meeste omadele kuidagi alla ja pallivaldamise poolest võib isegi suuremat ülekaalu saavutada külalismeeskond. ManU peab hakkama ründama ja väravaid lööma. Oma hooaja päästmiseks peavad nii treenerid kui ka mängijad tegema suurepärase esituse.

Kuid hooaja üldisel foonil ei ole „pauk luuavarrest“ just kõige tõenäolisem. Olympiacos komistas peale ManU võitmist kodus kahel korral oma igipõlistele rivaalidele PAOK-ile ja Panathinaikosele, kuid viimase kohtumise Pathrakikose vastu toodi võit koju.

Tabeliseis lubas neil ka varieerida koosseisuga sest juhitakse ju 18 punktiga.  Huvitav saab olema, kui punased kodus mängivad inimesed oma jalad kõhu alt välja võtavad. Van Persie pingile ja Mata keskele vabasse rolli, siis võib midagi sündida. Olympiakos aga siit edasi.

Eesti
Teemad: