HomeJalgpall › Meistrite Liiga poolfinaalide korduskohtumised

Meistrite Liiga poolfinaalide korduskohtumised

2014-04-28 13:45

Pole midagi intrigeerivamat kui see, et jalgpalliväljakult lahkub võitjana eeldatavalt nõrgem võistkond.

Just nii juhtus eelmisel nädalavahetusel Inglismaal, kus Liverpool pidi oma rõõmupeo edasi lükkama ja hoopis Chelsea mängijad said kohtumise järel käed võidukalt taeva poole tõsta.

Ette ja ka tagasi vaadates kohtumistele Chelsea osavõtul tulevad esile nii mõnedki ühised jooned.

Eeldatavasti sarnaselt mängivad nad ka kolmapäeval. Teisipäeval toimub aga suur lahing Münchenis, kus Bayern peab 0-1 kaotusseisu keerama enda kasuks.

29.04.2014, Bayern München vs. Real Madrid, kell 21.45, Allianz Arena.

TonyBeti koefitsiendid: Bayern 1.75; viik 3.85; Real 4.55.

Esimene kohtumine läks täpselt sellist rada pidi nagu oli eeldada. Real mängis vasturünnakutele ja Bayern valdas suuremas osas mängust palli. Natukene nõutuks võis teha Bayerni poolehoidjaid aga see, et suuremaid väravalöömise võimalusi tekkis palju vähem kui loodeti.

Ka korduskohtumises eeldan, et saab toimuma sarnane stsenaarium. Kodumeeskond alustab kohe kõrge tempo ja entusiasmiga, toetamas maruliselt kaasaelav publik. Külalistele Madridist saavad aga võtmesõnadeks distsipliin kaitses ja efektiivsus rünnakul.

Nii Ronaldo kui ka Di Maria jätsid esimeses kohtumises kasutamata suurepärased võimalused võidunumbreid suurendada. Bayerni poolelt jäid Robbeni ja Ribery üritused aga nüriks ja seda suuresti tänu heale kaitsetööle Reali poolelt.

Nagu on kunagi öelnud Mourinho Reali peatreenerina: „Mul ei ole küll maailma kiireimad ründajad aga me mängime maailma kõige kiiremate vasturünnakutega jalgpalli!“ Ja nii peabki Bayern samas võtmes esimese mänguga suutma läbi murda tihedast kaitsest ja keskväljast ning kindlustama, et vasturünnakud valgete poolt peatatakse juba eos.

Mina aga usun ikkagi, et Real suudab Bayerni rünnakud peatada, ise kiirrünnakutega nõelata ja end finaali mängida.

30.04.2014, Chelsea vs. Atletico Madrid, kell 21.45, Stamford Bridge.

TonyBeti koefitsiendid: Chelsea 2.30; viik 3.15; Atletico 3.35.

Kes nägi Chelsea kohtumisi Atletico ja Liverpooli vastu, võib ehk juba aimata, millise plaaniga Mourinho korduskohtumisele vastu asub.

Emotsionaalse ja lusti ja rõõmuga mängiva vastase vastu kasutati planeeritult venitamise taktikat, kindlat kaitset ja oma momentide kannatlikku ootamist. Atletico vastu esimene osa plaanist toimis, teine mitte.

Liverpool aga sai Chelsea praktiliselt teise koosseisu esituses näha täiuslikku esitust. Vastaste mängutuju rikkumine on suur osa Chelsea plaanist.

Mourinho peab hakkama saama ka mitme põhimeheta, seda nii vigastuste kui ka kollaste kaartidega teenitud karistuste pärast. See kohtumine saab olema ühe värava mäng. Kes suudab lüüa värava, see ka selle kohtumise 1-0 võidab.

Kuigi värav kohtumise alguses võib avada ka mängu, kuna teine meeskond peab siis kindlasti ründama hakkama. Penaltide löömise puhul eelistan kindlalt Atleticot. Kuid finaalis ootan Reali vastaseks Chelseat.

Eesti
Teemad: