HomeJalgpall › Mida soojem ilm seda rohkem on kaalul!

Mida soojem ilm seda rohkem on kaalul!

2014-03-28 12:40

29.03.2014, Arsenal FC vs. Manchester City, kell 19.30, Emirates Stadium.

TonyBeti koefitsiendid: Arsenal 3.50; viik 3.50; Manchester City 2.08.
 
Kuigi tabelis on meeskonnad hetkel kõrvuti, vastavalt neljas ja kolmas, siis kaotatud punktide järgi peaks City olema tabeli esimesel real. Kaks vähem peetud mängu annavad neile kerge eelise nii Arsenali, Liverpooli kui ka Chelsea ees.

Samas on aga neil kuklas kinni, et juhul kui ei suudeta kahte vahelejäänud kohtumist võita, jääb Chelsea nende ette tabeli esimesele reale. Seega surve on peal. Arsenali peatreener on avalikult tunnistanud, et kuldne medal on selleks korraks taas läinud.

Ja mäletame ju hästi nende suurepärast hooaja algust. Özili tulek Madridi Realist ja suurepärast mängu näidanud Arsenal  on liigatiitli heitluse kaotanud märkamatult jaanuaris-veebruaris. Nelja põhimehe: Özili, Ramsey, Walcotti ja Wilshere vigastused panevad pitseri kodumeeskonna mängule.

City on sellevõrra paremas seisus. Koosseis on püsinud ühtlaselt terve ja vaid Aguero eemalejäämine on nende resultatiivsust vähendanud.  Nüüd on võitlus esikoha eest tõsiselt käima läinud.

Arsenal võib siin teha suure teene oma linnarivaal Chelseale kui suudetakse ülivõimast Cityt võita. Väravaid näeme me kindlasti. Kelle väravasse ja kui palju? Seda on raske ennustada aga ma pakuksin ikkagi edu Cityle!

30.03.2014, AaB Alborg vs. FC Kopenhaagen, kell 20.00, Nordjyske Arena.

TonyBeti koefitsiendid: AaB 2.80; viik 3.40; Kopenhaagen 2.50.
 
Taani liigas on samuti kevadega läinud tabeli tipus kõvaks andmiseks. Liider Midtjylland on kaotanud punkte, nende seljataga käib pingeline andmine AaB, FC Kopenhaageni ja Brondby vahel. Samuti ihkab Esbjerg kohta UEFA Euroopa Liiga kvalifikatsioonile.

Sel nädalavahetuse peavad nii Brondby kui ka Midtjylland saama jagu tabeli alumise poole meeskondadest ning lootma, et AaB ja FCK omavahel punktid ära jagavad. Aalborgi suurimaks plussiks on füüsiline võime terve mängu jooksul kõrges tempos liikuda.

Kahjuks on nad valinud taktika, kus tahetakse mängida aeglast positsioneerivat jalgpalli, kuid ideid rünnakute alustamiseks ja lõpetamiseks ei ole. FCK on oma hiigleaegade hale vari, asi päädis isegi sellega, et hooaja alguses paikneti pikalt tabeli viimastel ridadel. 

Stole Solbakkeni tagasitulek treeneriks eelmise aasta augustis hakkab alles nüüd vilju tootma. Meeskonna komplekteerimisega jäädi lootusetult hiljaks ja eks ka finantsiline pool ei võimalda hankida kõiki selliseid mängijaid, keda tahaks. 

AaB on senisel hooajal kodus püsinud ikka veel kaotuseta, FCK on aga võõrsil mänginud viiel korral välja viigilise tulemuse, kolm korda on saadud ka vastastest jagu. Aalborg on 12 mänguga kodustaadionil lasknud endale lüüa vaid viis väravat.

Siit ka minu eeldus, et see kohtumine lõpeb kas viigiliselt ilma väravaid nägemata või saab kodumeeskond kirja järjekordse 1-0 võidu. 
 

Eesti
Teemad: