HomeJalgpall › Poolfinaalidesse pääsesid vaid tegijad

Poolfinaalidesse pääsesid vaid tegijad

2014-07-08 14:21

Maailmameistrivõistlustel on mängudega jõutud niikaugele, et enam ei ole seni õnne ja kaitsva mänguga edasi saanud võistkondi konkurentsis.

Teisipäeval ja kolmapäeval peetavad poolfinaalides osalevad meeskonnad on sedavõrd suured ja võimsad, et paremat tahta oleks vast patt. 

08.07.2014, Brasiilia vs Saksamaa, kell 23.00, Mineirao staadion.
 
 
Selliste meeskondade kohtumine vääriks juba finaali nime. Turniiri eel suurfavoriitideks peetud Brasiilia ja Saksamaa peavad nüüd omavahel selgitama kumb neist on parem ja kumb peab leppima pettumust valmistava kolmanda-neljanda koha mänguga.
 
Suurim mure korraldajatele on Neymari eemalejäämine seljatrauma tõttu. Teda asendama pakutud Willian on aga samuti kiire ja suurepärase tehnikaga mängija.
 
Kuid ta ei ole siiski Neymar ja just sellist neymarlikku ebastandardset jalgpallurit oleks Saksamaa vastu vaja. Liikumised ja otsused mis viivad kaitsemängijad segadusse.
 
Saksamaa omakorda lükkab jälle oma masina käima ja suurimaks küsimuseks enne kohtumist võiks mõlema meeskonna treeneritel olla, et kas Lahm pannakse keskväljale ja Mertesacker tagasi keskkaitsesse?  
 
Tänavuste MM-i mängude statistika järgi on need kaks maailma tippklassi meeskonda suhteliselt võrdsed, omavahel on aga kohtutud läbi ajaloo juba 21 korda millest brassid võitnud 12 ja sakslased 4. Pingeline ja kinnine kohtumine kus määravaks saab kaitsemäng ja penaltid.
 
09.07.2014, Holland vs Argentiina, kell 23.00, Arena de Sao Paolo.
 
 
Järjekordselt jalgpalli klassikasse kuulub vastasseis. Kuigi omavahel on kohtutud vaid 8 korda. Sellest neljal puhul on peale jäänud Euroopa meeskond ja vaid korra Argentiina. Enne kohtumist on jällegi palju lahtisi otsi.
 
Di Maria, de Jong, mitme kaitsega mängib Holland, kas Argentiina tuleb kahe ründajaga lisaks Messile? Oma veerandfinaali vastased alistati erinevate stiilidega.
 
Kui Argentiina sai varakult edu ja suutis Belgia rünnakud tõrjuda siis Holland üritas 120 minuti jooksul võib isegi mainida tormiliselt kuid i-le jäi täpp panemata.
 
Omavaheline statistika võrdlus seniste turniiril peetud mängude põhjal annaks kerge eelise Hollandile. Neil on rohkem löödud väravaid, rohkem liikuvust, rohkem väravalöömise üritusi jne. Aga Argentiinal on Messi!!
 
Kes ei kasutanud küll ära Belgia vastu suurepärast võimalust olukorras 1vs1 väravavahiga aga eks ta jättis selle värava poolfinaaliks. Igatahes, turniir on olnud huvitav ja põnev! Loodan Saksamaa ja Argentiina finaali näha.
Eesti
Teemad: