HomeJalgpall › Premier League ja Superliga

Premier League ja Superliga

2013-12-05 17:59

07/12/2013 Man Utd. vs Newcastle Utd., kell 14:45, Old Trafford.
 
 
Mõlemad meeskonnad pidid viimases liigamängus tunnistama üllatuslikult allajäämist oma vastastele.
 
ManU kaotas tasavägises kohtumises Evertonile ja Newcastle Swanseale. Nüüd tahavad mõlemad kindlasti jälle võita, sest paiknetakse tabelis suhtelistelt kõrvuti ning meeskondi eraldab vaid üks punkt. 
 
Kui Põhja-Inglismaa klubi jaoks on selline tabelikoht enam-vähem talutav, siis ManU toetajatele, kes on harjunud oma meeskonda nägema pidevalt esikolmikus, ei ole selline koht, kus meeskond hetkel asub, küll kohe kuidagi rahuldust pakkuv. Suure tagasilöögi sai ManU mäng, eriti ründemäng, pärast van Persie vigastust. 
 
Ründeteravus on langenud ja Rooney üksi ei ole ka suutnud meeskonda n.ö. tassida. Newcastle saab oma täisjõud mängu saata. Vaid Taylor on vigastatute nimekirjast olulisim mees. Newcastle ei ole võõrsil mängides veel viike tunnistanud. Suure tõenäosusega läheb nii ka seekord - tuleb kas võit või kaotus. 
 
Minu arvates on just võõrsil sisse lastud 14 väravat seitsme mänguga natuke liiga suur number. ManU-l on kodus mängides võidukohustus ja see kammitseb paljusid. Seekord võib-olla jälle see ajalooline hetk, kui külalised põhjast suudavad üllatad nii ennast kui ka võõrustajaid.
 
08/12/2013 Randers vs. Esbjerg, kell 15:00, AutoC Park.
 
TonyBeti koefitsiendid: Randers 2.80; viik 3.50; Esbjerg 2.55.
 
Taani Superligas on lähenemas jõulupaus ja meeskonnad pingutavad veel viimaseid mänge. Esbjergil on lisaks muule veel pidada ka viimane alagrupimäng UEFA Euroopa liigas, kus ollakse endale juba edasipääsu kindlustanud. 
 
Seega võib taas rõhu panna kodusele jalgpallile ning püüda oma tabeliseisu parandada. Hetkel asutakse ikka väga põhjas. Kodumeeskond Randers asub paari pügala võrra kõrgemal ja seda just tänu paljudele viigilistele tulemustele. Kahekümnest kaheksa punkti on kogutud viiki mängides - neist pooled kodus ja pooled võõrsil.
 
Külalistel ei ole samuti kiita olukord võitudega ja seda just külas olles. Vaid kahel korral kaheksast on suudetud koju viia maksimumpunktid. Esbjergi peatreenerile teeb suurimat peavalu just resultatiivsus ja vigastatute arv, keda on liigagi palju.
 
Aga kahel rindel rabades tuleb kuskilt siiski lõivu maksta ja korraliku punktisaagiga Euroopa liigas saavad nad loota majanduslikule tõusule. See omakorda võimaldab ridu täiendada, samuti loodetakse kevadel suure hooga koduses liigas ülespoole ronida. Aga selle kohtumise tulemus võiks olla pigem viik.
Eesti
Teemad: