HomeJalgpall › Premier League põnev maailm!

Premier League põnev maailm!

2014-02-11 11:10

Seekord siis jälle ainult Inglismaal. Kahjuks või õnneks on selle liiga olukord nii põnev, et ei saa ühtegi vooru enam vahele jätta, uurimata tulemusi, tabeliseisu või vigastatute nimekirja. Seekordsesse valikusse langesid järgmised kohtumised:

12.02.2014, Arsenal vs. Man Utd., kell 21.45, Emirates Stadium.

TonyBeti koefitsiendid: Arsenal 2.07; viik 3.55; Man Utd 3.50.

Meeldetuletus viimasest voorust: Arsenal pidi tunnistava häbistavat kaotust Liverpoolis ja tänu sellele kaotas ka koha tabeli esimesel real. Sinna liikus nende linnarivaal Chelsea. ManU ei saanud aga jagu liigatabeli viimasest Fulhamist. Ning seda isegi koduseinte toetusel. Mänguline ülekaal oli mäekõrgune ja vastaste väravat üritati lahti muukida äärtelt tsenderdusi tehes, mida kogunes mängu lõpuks lausa 81!!!  

Aga kuna ManU-l puudub selge visioon, kuidas mängida, siis on ka mängijad segaduses ja seni kuni asi ükskord loodetavasti vedama saab, on rong juba läinud. Viik 2-2 ei rahuldanud kindlasti kedagi Manchesteri punasel poolel.

Mida aga oodata nende kahe omavahelisest mängust? Arsenalil on minu arvates selge eelis ja ülekaal keskväljal palli valdamisel. Kuid efektiivsust on vähe, kui ei saada mängida kiirete üleminekutega jalgpalli. Seega on ManU ülesanne vastaste kiired rünnakud maha võtta.

Arsenal maadles juba kaks vooru tagasi Crystal Palace-ga ja vaid ühe mehe, Oxlade-Chamberlaini kaks sähvatust lubasid neil kolm silma juurde saada. Muidu oli asi suhteliselt hambutu. ManU peatreener peab oma mehed raamidest vabaks laskma ja küll siis Mata, van Persie ja Rooney saavad ka väravalöömise hoo taas jalgadesse. Seekord aga võib vabalt asi veereda viigisadamasse.

12.02.2014, Newcastle Utd. vs. Tottenham, kell 21.45, St. James Park.

TonyBeti koefitsiendid: Newcastle Utd 3.20; viik 3.35; Tottenham 2.25.

Põhja-Inglismaal kohtuvad samal ajal kaks meeskonda, kes maadlevad küll kehva resultatiivsusega, kuid loodavad mõlemad jõuda hooaja lõpuks Euroopa liiga kohtadele. Meeskondi eraldab küll vaid kolm kohta, kuid punktiliselt on vahe kümme silma.

Peale peatreeneri vahetust on Tottenham saanud mingisugusegi kindluse ja tasuks selle eest saadi viimati võit 1-0 Evertoni üle. Newcastle tegi küll hea müügi jaanuaris, kui PSG-sse äriti raske raha eest Johan Cabaye. Peale seda on selgelt kannatanud aga nende mäng ning kas kaudselt või otseselt on selle tulemusena saadud kirja kaks 0-3 kaotust.

Newcastle on kodus esinenud suhteliselt stabiilselt kesiselt. Kirjas viis võitu, kolm viiki ja neli kaotust. Tottenham on seevastu näidanud võõrsil suurepärast minekut ja asub võõrsil peetud kohtumiste tabelis suisa teisel positsioonil. 12 mänguga kaheksa võitu, kaks viiki ja kaks kaotust. Pole paha! Adebayor kõmmutab kaks väravat ja Tottenham lisab tabeli tipule põnevust ja pinget.

Eesti
Teemad: