HomeJalgpall › Puhkuste aeg

Puhkuste aeg

2013-06-13 16:56

Tere.
 
Paljud puhkavad, kaasa arvatud väga paljud jalgpallurid. Kuid on ka neid kes suviti puhata ei saa ja et sellel aastal on suvel kohe algamas ka Konföderatsioonide karika mängud siis on osa maailma parimatest isegi suvel rakkes ja puhkusest ei maksa unistadagi. 
 
15.06.2013, Gefle IF vs. Östers IF, kell 17.00, Allsvenskan.
 
 
Rootsi kõrgliigas lähevad reedel kokku tabeli 11-s ja 13-s. Ei ole mõlema klubi hooaeg alanud just hästi. Kirja on saadud vastavalt vaid kaks ja kolm võitu ja viis ja kuus kaotust. Kodumeeskond on oma ainukesed võidud saanud just kodus. Östers võõrsilt üks võit ja viik ning kolm kaotust. Viimati sai aga Östers jagu üllatuslikult IFK Göteborgist, kes tabelis neist kaugel ees.Kuid enne seda oldi kaotusi vastu võetud juba kuues kohtumises.  
 
Geflel viimasest seitsmest kohtumisest aga neli viiki ja kolm kaotust.  Seega kerge „luuserite“ duell. Aga seda väärtuslikumad on punktid mis võitja endale välja võitleb. Omavaheliste mängude ajalugu näitab meile, et eelistada tuleks kodumeeskonda, kes on mitmel korral avapoolaja kaotusest auga välja tulnud ja lõpuks võidu võtnud. Kuus võitu Geflele, vaid üks viik ja üks võit Östersile. 
 
Kuna väravaid on mõlemad löönud võrdselt siis võidab hk see kes vähem endale lüüa laseb. Ja ses vallas on paremas seisus külalised. Seega ka minu pakkumine: Östersi võit.
 
16.06.2013, Mehhiko vs. Itaalia, Konföderatsiooni karikas, kell 22.00.
 
 
Algab Brasiillaste jaoks järgmise aasta MM finaalturniiri peaproov. Eelkõige on see test samba-ja kohvi- ja jalgpallimaa valmisolekuks korraldaja seisukohast. Ühistransport, logistika, staadionid, turvalisus jne. Need kõik tuleb läbi proovida ja käima saada ennem kui järgmisel suvel meeletud rahvamassid suurele jalgpallipeole kokku sõidavad. Aga mida oodata Mehhiko ja Itaalia kohtumiselt. 
 
Kindlasti ei saa oodata Euroopa koondislastelt sellist säravat esitust kui hooajal. Nagu blogi alul mainisin siis on pikk hooaeg seljataga ja sinna otsa ka veel lisaks paar treeningkohtumist ja valikmäng Tsehhiga mis viigistati 0-0. Mehhiklased aga on järjepanu mänginud kolm valikmängu millest viimased kaks, Kostariika ja Panama vastu, lõppesid 0-0 viigiga. Vaid 5. juunil suudeti Jamaicat 1-0 võita. 
 
Ehk siis jällegi väravate löömise põud. Ja kui vastas on Itaalia kes kaitsta oskab ülihästi, siis võibki olla esimese alagrupikohtumise tulemuseks igav viik kas 0-0 või 1-1. Itaalia viigistas viimati Haitiga 2-2. Ning mina ennustangi viiki.
Eesti
Teemad: