HomeJalgpall › Püsime Inglismaal, seekord FA karikasari

Püsime Inglismaal, seekord FA karikasari

2014-02-14 11:20

Laupäeval ja pühapäeval on Inglismaal kaks ülihuvitavat vastasseisu. Seekord küll mitte liigas,vaid FA karikasarjas aga seda enam on nii mängijatel kui ka treeneritel võib-olla vabadust võtta riske ja seeläbi muuta mäng vaatemängulisemaks ja lahtisemaks. Aga mine sa tea. Loodame vähemalt!

15.02.2014, Man City vs. Chelsea, kell 19.15, Etihad staadion.

TonyBeti koefitsiendid: ManCity 2.05; viik 3.50; Chelsea 3.30.

Meeskonnad kohtusid alles hiljuti, täpsemalt kolmandal veebruaril. Siis jäi peale külalismeeskond Chelsea. Mäng ise oli võitluslik ja suhteliselt kinnine. Ründajaid valvati erilise hoolega mõlemalt poolt ja väravalööjaks osutuski hoopis Chelsea paremkaitsja.

Suurimat mõju City mängule avaldab aga Aguero puudumine vigastuse tõttu. Samuti Nasri. Mourinhole teeb muret vaid Terry puudumine. City peab kuidagi hakkama saama Eden Hazardi katmisega, sest just tema on mees, kelle pealt hakkab tavaliselt vastaste kaitse lahti harutamine ja võimaluste loomine pihta.

Eelmises kohtumises nende kahe vahel kasutas Mourinho David Luizi kaitsva keskpoolkaitse kohal. Ja edukalt. Palli võites olid aga Etó, Ramires, Hazard ja Willian need mehed, kes liikusid kiiresti otsejoones vastaste väravale. City võimsus ja pühendumus rünnakule on aga ka nende endi suurim vaenlane.

Tasakaalu puudumine ründe ja kaitse vahel saigi eelmises kohtumises määravaks. Cityle tuleb ehk kasuks tugeva tuule tõttu ära jäänud liigamäng eelmisel nädalavahetusel. Navas, Negredo ja Dzeko jäävad vast ka seekord kahvatuks ja kui Touré ei suuda oma jõuga esimest ära lüüa, siis peaks taas Chelsea võidu võtma.

16.02.2014, Arsenal vs. Liverpool, kell 18.00, Emirates staadion.

TonyBeti koefitsiendid: Arsenal 2.55; viik 3.40; Liverpool 2.55.

Sam huvitav paar kui eelmine. Viimane kohtumine leidis aset eelmisel laupäeval. Suure üllatusvõidu sai Liverpool. Juba kümnendaks minutiks juhiti 2-0. Lõpuvile kõlades särasid Anfieldi publiku rõõmuks tabloo numbrid 5-1.

Peale seda kohtumist veeretas Arsenal Man Utd.-i vastu välja viigi 0-0, Liverpool sai aga võõrsil jagu Fulhamist 3-2, sedagi alles viimase minuti penaltist. Arsenali hoog on hakanud raugema alates aastavahetusest. Pikalt esimesel tabelireal olnutena, seda muidugi Premieris, ollakse nüüd kukkunud teiseks.

Arsene Wenger peab aga meeles pidama, et järgmisel kolmapäeval on ootamas Meistrite Liiga ja Müncheni Bayern ning seda teades võib arvata, et platsile pääsevad ka need, kes tavaliselt täidavad varumeeste rolli. Liverpoolil seda muret ei ole ja Brendan Rogers saab ka FA karikasarja mängus kasutada põhimehi kui vaja. Miskipärast usun ka seekord Liverpooli võimesse Arsenal selili suruda.

Eesti
Teemad: