HomeJalgpall › Siin ja sealpool suurt vett

Siin ja sealpool suurt vett

2013-06-10 16:54

Tere.
 
Leidsin sellised huvitavad kohtumised:
 
11.06.2013, Falkenberg - GIF Sundsvall, Rootsi Superettan, kell 20.00.
 
 
Tegemist Rootsi tugevuselt teise liigaga kus nii mõnigi eestlane end kunagi proovinud. Sundsvall on mänginud ka mitmeid aastaid kõrgliigas kuid hetkel siis madalamal tasemel. Võib-olla lugupeetud lugejad on märganud, et minu blogi väljavalitud paarid on suhteliselt võrdsete koefitsientidega. Nii ka seekord sest tegemist on liigas hetkel teisel ja kolmandal kohal olevate meeskondadega. Kodus mängival Falkenbergil kolm silma rohkem. 
 
Kodus ei ole kaotusekibedust sel hooajal veel tunda saadud ja fännid ning toetajad loodavad ka seekord vähemalt ühte kui mitte kolme punkti tabelisse juurde. Sundsvall aga on võõrsil esinenud paremini kui keegi teine, kolme võidu kõrvale viik ja kaotus (sama on muide teinud ka Falkenberg aga parem väravate vahe annab eelise Sundsvallile). Hetkevorm on külalistel natuke parem kui kodumeeskonnal aga ikkagi on ees ootamas väga pingeline ja huvitav jalgpallimäng. Falkenberg on koduse kümne kohtumisega löönud kümme väravat ja lasknud lüüa neli, Sundsvall võõrsil seitse ja neli. 
 
Sama raske kui ennustada võitjat on ka arvata mitu väravat siin mängus lüüakse. Kui emmal-kummal õnnestub varajane värav saada siis võib mäng ka lahtiseks muutuda. Pakuks nii: Sundsvalli võit ja mängus lüüakse üle 2,5 värava.
 
12.06.2013, Venetsueela vs. Uruguay, kell 03.00.
 
 
Tegemist ametliku kvalifikatsioonimänguga. Uruguay on oma suurepärase kvalifikatsiooni  alguse järel  järjest aga loovutanud punkte nii vasakule kui paremale. Hetkel ollakse isegi play offi pääsust kolme silma kaugusel ja just Venetsueela on see meeskond kes seda kohta hetkel hoiab. 
 
Nende kahe vahele mahub veel ka Peruu, kes aga kohtub Kolumbiaga ja tõenäoliselt punktilisa ei saa. Seega Uruguay võidu korral kõik lahtine, Venetsueela võidu korral võib Uruguay MM-ile pääsu unustada. Koos kolmapäevase kohtumisega on veel pidada kokku neli mängu ja kuue punktine vahe oleks vast liiast, pealegi veel omavahelise mängu võit annab võrdsete punktide puhul eelise. 
 
Kontrollkohtumise Prantsusmaaga suutis Uruguay vastu minu ennustust võita 1-0. Venetsueela viigistas samal ajal Boliiviaga 1-1. Omavaheliste kohtumiste statistika näitab mõlemale kahte võitu ja lisaks veel viite viiki. Kuna sooviksin MM-il näha ikkagi Uruguayd siis ennustan nende võitu.
Eesti
Teemad: