HomeJalgpall › Suurem tähelepanu ikka suurematel liigadel

Suurem tähelepanu ikka suurematel liigadel

2014-02-07 12:05

08.02.2014, Liverpool vs. Arsenal, kell 14.45, Anfield.

TonyBeti koefitsiendid: Liverpool 2.10; viik 3.55; Arsenal 3.40.

Inglismaal kohtuvad tabeli ülemise otsa põnevuslahingus igivanad rivaalid. Seekord Lääne-Inglismaa  sadamalinnas Liverpoolis. Kaks viimast kohtumist on Anfieldil aga võitnud Arsenal, lisaks veel ka viik ja üks võit Londonis.

Ning huvitaval kombel on Liverpool lasknud Arsenalil igas viimases neljas kohtumises lüüa kaks väravat. Arsenalil on hetkel puudu vigastuse tõttu Theo Walcott, kes annaks kõvasti juurde kiiruses paremal äärel. Ilma temata on külalistel küll piisavalt tehnilisi oskusi, (Özil, Gazorla, Podolski ja Giroud) kuid neist tõeliselt väravale ohtlikuks ka kaugemalt kui trahvikast, on Podolski. Kes aga ei ole peale vigastusest naasmist veel oma head vormi taastanud.

Liverpooli ründeduo peab ennekõike olema valmis kunstliku suluseisu lõksu vältima. Mertesacker ja Koscielny on üksteist täiendades hea liini moodustanud, nende ees hakib ja aitab vastaste ründajaid ahistada Arteta.

Liverpool suudab edu saavutada vasturünnakutele mängides, kuid see eeldab agressiivset kaitsemängu enda poolel ja kiiret üleminekut rünnakule. Sturridge ja Suarez on just õiged mehed neid olukordi lahendama. Suurima teene tabeli juhti võites teeb Liverpool aga hoopis Man City-le ja Chelseale. Loodan minagi Liverpooli edu.

09.02.2014, Lazio vs. AS Roma, kell 16:00, Stadio Olimpico.

TonyBeti koefitsiendid: Lazio 3.90; viik 3.35; Roma 2.00.

Pühapäeva pärastlõunane maiuspala kõigile Itaalia jalgpalli austajatele. Roma derby.  AS Roma on sellel hooajal näidanud üles suurepärast minekut ja stabiilsust. Ka väravate löömisega on nad uuesti reale saanud.

Ning mis võib-olla olulisem, ka kaitse on üllatavalt hästi lukku saadud. Sisselastud 11 väravat 21 mänguga räägivad distsipliinist ja kõvast moraalist kogu tiimis.  Prantsusmaalgi suurepärast tööd teinud Rudi Carcia on AS Romasse tuleku järel siia meeskonda toonud ka uue hingamise.

Linna teises klubis on aga hetkel asjad kehvemapoolsed. Tabelis ollakse üheksandal kohal, stabiilsus kõigub üles-alla ning ainsana näitavad seda võitude-viikide-kaotuste arvud ja väravate vahe, mis on 29-29.

Lazio võib küll seekord Stadio Olimpicot pidada enda kodustaadioniks, kuid paremini tunneb siin ennast kindlasti AS Roma. Ka seekord, nagu sel hooajal traditsiooniks saanud, võtab Olimpicol võidu Roma burgundia-punasem pool. 

Eesti
Teemad: