HomeJalgpall › Tere head TonyBeti jalgpalliblogi lugejad!

Tere head TonyBeti jalgpalliblogi lugejad!

2013-04-22 13:09

Peale pisukest pausi alustan taas põnevamate jalgpallilahingute  analüüsiga. Seekord aga juba TonyBeti vahendusel. Ning mis saaks olla põnevam kui alustada kohe Meistrite liiga poolfinaalpaaridega.

23.04.2013 Müncheni Bayern vs. FC Barcelona, kell 21.45.

Statistikat uurides selgub, et Bayern on Meistrite liigas löönud väravaid rohkem just mängu teisel ja viimasel veerandtunnil. Barca lasknud omale lüüa rohkem just teisel veerandil ja viimasel veerandil. Kas siin on ehk peidus Barca nõrkus?

Kodustes liigades ja Karikavõistlustel  on Saksamaa klubi, kes juba ammu ka selleaastane Meister, löönud viimastes mängudes väravaid rohkem kui mõni teine kogu hooaja jooksul, Barca on lisaks võitudele näidanud aga oma nõrkust ja mõõna just Meistrite liigas Pariisi St. Germaini vastu kus saati kaks viiki kahes kohtumises ja vaid võõrsil löödud kaks väravat 2-2 mängus andsid edasipääsu õiguse neile. Kodumeeskond on võitnud viimasest 13 Meistrite liiga kodumängudest 11!

Vigastustega peavad eemale jääma tõenäoliselt Puyol, Macherrano ja Kroos. Hüppeliigese vigastusest on taastunud Schweinsteiger ja ka Messi on paranenud poolfinaalide eel ja ajal teda vaevanud kergest traumast. Saab olema väga põnev, pingeline ja kaasahaarav poolfinaal. Kohtunikuks Kassai Hungarist!! Minu ennustus: Bayern peab võitma.

24.04.2013 Dortmundi Borussia vs. FC Real Madrid, kell 21.45.

Kui teisipäevases poolfinaalpaaris kohtuvad meeskonnad, kes mängivad meeleldi positsioonirünnakut, siis nii Borussia kui ka Real on sellised meeskonnad hetkel kes suudavad suurema osa oma väravaid lüüa just kiirete ja teravate vasturünnakute toel.

Mourinho on leidnud Realis just sellised maailmaklassi mängijad, kes suudavad palli võites olla 3-4 sekundiga vastaste värava all. Borussia tegutseb tihti samamoodi. Ainuke vahe on selles, et nende mängijate individuaalsed oskused ei ole vast nii head kui Ronaldol, Bezemal, Özilil ja Di Marial. Ning meeldetuletuseks veel ka veerandfinaalide tulemused, kus Real sai näiliselt kergelt jagu Galatassarayst ja Borussia õnne ja kohtunike abiga Malagast.

Kuid ärgem unustagem, et just Borussia oli see kes 2012 aasta oktoobris alistas Reali Meistrite liiga alagrupis kodus  2-1 ja võõrsil lepiti viiki 2-2. Kas ka seekord suudavad kollased oma suurpäraste fännide toel El Galactico selja prügiseks teha? Reali poolelt on hetkel vigastusega kahtluse all Marcelo ja Modrici osalemine. Minu ennustus: Reali võit seekord.