HomeJalgpall › Udune Albion ja vihmane saabas-Itaalia

Udune Albion ja vihmane saabas-Itaalia

2014-01-31 14:18

Laupäeval-pühapäeval saavad teoks suurepärased kohtumised paljudes Euroopa jalgpalliliigades. Minu pilku köitsid nii vastasseisude kui ka koefitsientide poolest kaks.

01.02.2014, West Ham United vs. Swansea, kell 14.45, Boleyn Ground.

TonyBeti koefitsiendid: West Ham United 2.95; viik 3.20; Swansea City 2.50.

West Ham peab võitlust elu ja surma nimel. Kas jääda püsima või  kukub madalamasse liigasse? Nagu suuremad spordi- ja jalgpallihuvilised teavad, eraldab finantsiliselt sissetulekute koha pealt kahte liigat kuristik, mis on suurem isegi Suurest Kanjonist.

Seega on West Hami ainuke ülesanne viigistada esikaheks meeskonna vastu, (mida nad ka Chelsea vastu tegid) ja üritada võtta maksimum kõigi teiste vastu. Swansea ei saa end samuti veel kindlalt tunda. Tabelis ollakse küll võõrustajatest seitse kohta kõrgemal, kuid punktivahe on vaid viis silma. Kaotuse korral tõuseks West Ham neile suisa külje alla ja Swansea olukord muutuks juba ohtlikuks.

Laudrupil on suuri probleeme väravate löömisega. Eelmise hooaja suurim väravakütt Michu on vigastatud  ning nii polegi suudetud sellist hoogu taastada või isegi sisse saada, kui vaja. Seniks on suurima väravatesaagi oma nimele korjanud Wilfried Bony. West Ham-il on aga kindlasti vaja parandada oma kodumängude statistikat. 11-st mängust on suudetud enda kasuks pöörata vaid kaks, viike kolm ja kaotusi kuus.

Swansea võõrsil samuti 11-st kolm võitu, kaks viiki ja kuus kaotust. Saab olema põhimõtteline ja kompromissitu võitlus. West Ham peaks siiski suutma seekord kolm silma endale tabelisse juurde kirjutada.

02.02.2014, Torino Juventus vs. Milano Inter, kell 21.45, Juventus Stadium.

TonyBeti koefitsiendid: Juventus 1.43; viik 4.30; Inter 8.30.

Itaalias on Juventus näitamas juba neljandat hooaega järjest suurepärast minekut. Sel suvel enda ridadesse ostetud Tevez on andnud peatreener Contele veel ühe lisakäigu. Ning andud Arturo Vidalile uue hingamise.

Suurekasvuline Llorente on samuti saanud kirja üheksa väravat, tema ees klubisiseses konkurentsis just eelpool nimetatud kaks meest. Endale on aga lastud 21 mänguga lüüa vaid 15 väravat. See näitab, et kolmene kaitseliin koos kiiresti langevate/tõusvate äärtega on just sobiv stiil sobivate mängijate olemasolul. Interi aasta aga ei ole just kõige paremini alanud.

Järjest on saadud kaotusi ja viike. Kokkuvõttes on langetud tabelis vaid viiendale kohale, kuid esimesest kohast lahutab neid juba 23 punkti! Hetkel on Interil olemas koht Euroopa Liigas, kuid see võib kaduda käest nagu kevadine lumi Eestis.

Seega vajab Inter pisukest imet ja suurt eneseületust, et suveräänsele liidrile koht kätte näidata. Eeskuju võiksid nad võtta kahelt Rooma klubilt kes viimastes kohtumistes on jätnud Juve võiduta. Pakuks viiki.

Eesti
Teemad: