HomeJalgpall › UEFA Euroopa liigas uued paarid vastakuti

UEFA Euroopa liigas uued paarid vastakuti

2014-03-12 13:55

Tere ilusat kevadist märtsikuud. Nädala alguses on võimalus jälgida Meistrite liiga play off-i paaride korduskohtumisi, kus aga igaühes on selge favoriit esimese kohtumise järel juba olemas.

Seepärast valisingi hoopis UEFA Euroopa liiga mängud neljapäeval, sest seal on värskelt kokku loositud uued paarid ja tulemuse ettearvamine raskem. Siin nad on.

13.03.2014, FC Basel vs. Red Bull Salzburg, kell 20.00, St. Jakobs Park.

TonyBeti koefitsiendid: Basel 3.05; viik 3.45; Red Bull 2.20.

Alustuseks pean kohe mainima, et kogu järgnev põhineb statistilisel analüüsil ja kumbagi meeskonda ma oma silmaga või televiisori vahendusel mängimas näinud ei ole. Tegemist siis Kesk-Euroopa duelliga, kus paremini teame ehk Red Bulli tegemistest.

Tegemist on väga hästi komplekteeritud meeskonnaga ja seda on näha ka tulemustest. Kui Austria liiga teile midagi ei ütle, siis vaadakem kasvõi Euroopa liiga eelmise ringi kohtumisi, kus Red Bull hävitas Amsterdami Ajaxi kahe mängu kokkuvõttes koguni 6-1. Liigakaaslased kuulsast Viini Rapidist pidid aga nädalajagu tagasi võtma ühes mängus samapalju kordi palli oma väravast välja.

Viimati löödi jälle kolm väravat Riedi vastu. Seega väravate löömisega on kõik korras. Ka kaitses asi toimib. Alagrupp läbiti puhaste paberitega, sisse lasti vaid kolm väravat. Koduses liigas on löödud 88 ja endale lastud 23 (seda 26 mänguga), liidrina on edumaa piisav võitmaks järjekordset meistritiitlit. Aga kodumeeskond? Baseli hoog on vaiksem, kuid siiski on ka sedasi jõutud 1/8 finaalidesse.

Eelmises ringis alistati Tel Aviv kodus 3-0. Šveitsi liigas ollakse juhtpositsioonil viie silmaga järgnevate ees. Ning viimasest kolmest mängust on saadud kolm viiki, mis annab alust kahelda ka nende võimekuses hakata vastu naabritele Austriast. Peatreener Murat Yakin oli küll omal ajal kõva mängija, kuid kas seekord sellest piisab, et saavutada kahe mängu kokkuvõttes positiivne tulemus? Minu soosik on Red Bull.

13.03.2014, FC Porto vs. Napoli , kell 20.00, Estadio do Drago.

TonyBeti koefitsiendid: Porto 2.15; viik 3.25; Napoli 3.35.

Samal ajal teises kohas. Porto on alati hästi kodus esinenud, seda nii Portugali liigas kui ka Euroopa liigades. Viimati tõsteti pea kohale UEFA Euroopa Liiga karikas 2010/11 hooajal. Koduses liigas käib praegu (nagu vast igal hooajal) võitlus kolme suure vahel, kellest praegu on parimal positsioonil Benfica, Porto aga kolmas. Euroopa Liigas jõuti praegusesse hetke kahe viigiga Frankfurti Eintrachti vastu.

Edasiviivaks jõuks võõrsil mängitud 3-3 viik. Euroopa Liigasse aga kukuti Meistriite liiga alagrupist C, kus saadi kuuest kohtumisest vaid üks võit. Seekord tuleb end aga tõestada tugeva ja heas hoos oleva Napoli vastu. Viimatinimetatu sai pühapäeval jagu AS Romast, tuues punastele selle hooaja Serie A teise kaotuse. Nagu Porto, langes ka Napoli aste madalamale Meistrite liiga alagrupist F, kus aga koguti suisa 12 punkti – võrdselt esimese ja teise koha napsanud Arsenali ja Dortmundiga.

Edasipääsu otsustas väravate vahe. Kahju ! Aga selline on kord jalgpall ja nüüd on Napolil aeg taas tuua üks trofee Itaalia lõunapoolsesse osasse. Viimane Euroopa karikavõit - ja seni ka ainus - pärineb hooajast 1988/89, siis veel UEFA karika nime all. Piisab vaid lisada, et tollal mängisid finaalis Napoli eest sellised mehed nagu Maradona ja Careca, vastaste, Stuttgarti ridades aga näiteks Klinsmann.

Aga mida oodata siis selle paari esimesest kohtumisest? Napoli on minu jaoks favoriit, Serie A on kindlasti üks maailma tugevamaid liigasid ja Portugali kõrgem tase jääb kindlasti alla Itaalia omale. Higuain ja Callejon jätkavad oma head hooaega ja lasevad Porto mängijatest rulliga üle!

Eesti
Teemad: