UEFA Liigas põnevalt!

2014-07-23 13:58

24.07.2014, UEFA Euroopa liiga teise eelringi korduskohtumine.
IFK Göteborg vs Györi ETO, kell 20.00, Gamla Ullevi staadion

Et mitte asja segaseks ajada siis mainiksin kohe, et esimese mängu võitis Göteborg 3-0. Ja seda Ungaris. Seega on edasipääseja suhteliselt kindlasti Rootsi klubi.

Kui suure hurraaga ungarlased Rootsis ründama hakkavad või hoopis kinnist mängu praktiseerivad on selgusetu. Kolmeväravalist kaotusseisu tagasi mängida on suhteliselt raske. Selle juhtumise eelduseks on kiire avavärav ja korralik kaitsemäng. Täpselt seda tegid aga just rootslased avamängus kus Lasse Vibe viis nad kaheksandal minutil kiirest vasturünnakust juhtima.

Ungarlaste initsiatiiv päädis mitme hea löögini mängitud võimalusega kui väravat nad siiski iseenda saamatusest kirja ei saanud. Kolmas värav vabastas rootslased ka kodumängu eel suuremast pingest ja nüüd võidaksegi rahulikult valmistuda. Vahepeal kõmmutati ka kodus Mjällby-le kolm väravat, Györi on aga saanud puhata ja ette valmistada end terve nädala. Võit ja edasipääs kodumeeskonnale, mängus eeldan väravaid üle 2,5-e.

24.07.2014,UEFA Euroopa liiga teise eelringi korduskohtumine
Sligo Rovers vs Rosenborg, kell 21.00, The Showgrounds staadion

Üllatuslikult võitis esimese roundi Iirlaste Sligo Rovers 2-1. Ja seda veel Rosenborgi kodustaadionil. Võit oleks võinud olla veelgi magusam kuid Sligo omavärav 81 minutil  andis norrakatele veel hea võimaluse. Iirlased on küll viimastel aastatel pidevalt olnud ka Euroopa liiga või siis Meistrite liiga eeringides edasipääsule lähedal kui siiski sealt välja kukkunud.

Seekord on neil taskus väärt võõrsil saadud võit. Rosenborgi ootab Iirimaal ees suur sein millest nad peavad kas üle ronima või läbi närima. Esiteks on kindlasti vaja lüüa kaks väravat ja enda oma puhtana hoida. Ülesanne iseenesest ei ole midagi utoopilist.

Norrakate kunagine suurim Euroopas õnnestuja mängis vahepeal ka koduses liigas ühe kohtumise ja võitis seal Taijo Teniste koduklubi Sogndali 1-0. Kahest paarist on see kindlasti huvitavaim. Usun, et norrakad panevad enda kogemused ja paremuse maksma.