HomeJalgpall › Viimane võitlus: kes pääseb Brasiiliasse?

Viimane võitlus: kes pääseb Brasiiliasse?

2013-11-18 18:46

19.11.2013 Rootsi vs. Portugal (esimene kohtumine 0-1), kell 21.45.

TonyBeti koefitsiendid: Rootsi 2.65; viik 3.25; Portugal 2.70.

Alustuseks kerge analüüs eelmisest kohtumisest. Rootsi peaks kindlasti muutma oma rünnakute ülesehitust. Esimeses kohtumises otsiti liiga palju ja sirgjooneliselt Ibrahimovici. Portugali kaitsjad ja kaitsvad keskpoolikud said aga tema markeerimise ja palliga mängija survestamisega suurepäraselt hakkama ning kui mu mälu ei peta, puudutas Ibra palli esimest korda alles siis, kui mängitud oli 10 minutit.

Rootslaste peatreenerile peaks olema selgeks ja konkreetseks näiteks rünnaku ülesehitusest moment, kus Elmander lõi väga napilt postist palli mööda. Rünnak sai alguse ja lõpu äärelt tulnud tsenderdusest. Kõik muud üritused suruti keskelt. Seega rohkem ääri ja julgemalt kaitsest rünnakule.

Portugal omakorda kontrollis mängu suuresti kogu 90 minuti jooksul ja eriti teise poolaja keskel oli näha, et Rootsi jääb järjest rohkem ja rohkem surve alla oma trahvikasti lähistel. Ronaldo katmisega tehti rootslaste poolt küll palju tööd, kuid vabas rollis mänginud hetke maailma parim jalgpallur kasutas siiski talle omaselt väiksemagi vastase eksimuse ja hilinemise ära. Ronaldo, Nani ja H. Postiga ees kujutavad ka korduskohtumises suurt ohtu.

Portugali peatreenerina ei olekski vast vaja suuri muudatusi taktikaliselt teha. Sama moodi, nagu esimeses kohtumises sulgeda võimalused leida Rootsi ründajaid ja kiire abi keskväljalt. Rootsi treenerite kollektiiv peab aga kindlasti kaaluma Elmanderi pingile jätmist ja tema asemele algkoosseisus sisse vahetama lühema ja väledama ründaja. Võib-olla isegi kasutama ründaja alust mängijat, et tekitada Portugalile peavalu liinide vahel mängimisega.

Rootsi mängis kvalifikatsiooniturniiril kodus viis kohtumist, millest võideti kolm, viigistati ning kaotati ühel korral. Portugalil võõrsil oma alagrupis täpselt sama statistika.
Ennustada tulemust ja edasipääsejat on väga raske aga võimatu ei ole ka stsenaarium, kus Rootsi võidab mängu aga edasi pääseb ikkagi Portugal!

19.11.2013 Prantsusmaa vs. Ukraina (esimene kohtumine 0-2), kell 22:00.

Kuristiku serval kõikuvat Prantsusmaad ootab elu mäng Ukraina vastu, sest esimese mängu Prantsuse superstaarid Kiievis ju kaotasid. Ning mitte ainult ei kaotanud 0:2, vaid pidid ka tunnistama ukrainlaste palju agressiivsemat mängu, kes nullisid prantslased täielikult.

Loomulikult said mehed pärast mängu meedia kaudu teada, mis neist arvati ning ühtegi positiivset nooti küll kirjas ei olnud. Ukrainlased on kindlalt teenitult minemas vastu MM-piletite kindlustamisele sest 2-0 edu tundub olevat parasjagu piisav. Prantslased pole muidugi püssi põõsasse visanud ning loodavad, et kodupublik neid maruliselt toetab, mitte välja ei vilista.

Gallia supertähed suudavadki näidata, milleks nad tegelikult võimelised on ja suudavad normaalajal kaks väravat lüüa. Seejärel lisaajal ka vajaliku kolmanda ning lendavad Brasiiliasse.