HomeJalgpall › Viimased voorud ja viimased finaalid

Viimased voorud ja viimased finaalid

2014-05-16 16:49

Seda nädalavahetust ootavad suure huviga kindlasti Hispaania liiga jälgijad ja ka Saksamaa jalgpalli huvilised. Esimeses on tiitlivõitlus ühe või teise meeskonna komistamise tõttu jäänud viimasesse vooru ja just Barcelona ja Madridi Atletico vahelises kohtumises see ka selgub. Saksamaal on tiitel ammu jagatud, kuid karikafinaalis on jällegi koos viimaste aastate kaks suurimat rivaali, Borussia ja Bayern.

17.05.2014, Barcelona vs. Atletico Madrid, kell 19.00, Camp Nou.
 
 
Veel kolm nädalat tagasi tundus, et Barca on oma tiitlilootused maha mänginud. Kahes viimases voorus suudeti kuuest punktist teenida vaid kaks. Atleticol jälle viimasest kahest mängust vaid üks punkt. Seda olukorda aga ei kasutanud ka kolmas tiitlinõudleja Real Madrid. 
 
Nemad komistasid lausa kolmel korral, üheksast võimalikuks punktist suudeti teenida vaid kaks. Seega komistasid kõik ja Barcal tekkis jällegi võimalus esimeseks tulla. Atletico valmistub samal ajal ka veel Meistrite liiga finaaliks ja sealgi tuleb neil rinda pista linnarivaali Realiga. Selle kohtumise eel peab kindlasti teadma, et viigilise tulemuse korral on meister Atletico. 
 
Barcale piisab vaid võidust. Viimase aasta jooksul on Atletico saanud Barca vastu ilusti hakkama. Viimane kord kui Kataloonia klubi suutis pealinlased alistada, oli 12. mail 2013. aastal. Peale seda on kohtutud viiel korral, neli mängu on lõppenud viigiliselt ja korra suutis Atletico ka võita. Seekord on mängus tiitel, mis kodumeeskonna jaoks on võimalus, millest ei loobuta ka 25 sekundit enne kohtumise lõppu. 
 
Messi, Neymar, Sanches ja kogu keskväli annavad endast kõik marulise kodupubliku toel. Madridi meeskond peab hakkama saama ühe põhikeskkaitsjata, sest Diego Godin jätab kaartide tõttu mängu vahele. Barca üritab ja ka võidab, et Atletico saaks omakorda võita Meistrite Liiga finaalis REAL-i.
 
17.05.2014, Borussia Dortmud vs Bayern München, kell 21.00, Olympiastadion, Berliin.
 
TonyBeti koefitsiendid: Borussia 2.04; viik 3.65; Bayern 3.30.
 
Hispaania meistri selgudes tuleks vahetada kanalit ja nautida kahe suure Saksamaa klubi vastasseisu karikafinaalis. Mõlemad on vaatamata hooaja lõpule suurepärases hoos. Saksamaa meistri Bayerni hetkevormi statistika rikuvad ära vaid kaks kaotust Meistrite liigas Real Madridile. 
 
Koduses jalgpallis pole Dortmund kaotanud juba üheksa mängu järjest. Bayerni ulmelisesse võitude seeriasse Bundesliigas lõid augu sisse kohtumised just Meistrite liigas, millede eel ja vahel kaotati kaks kohtumist. Aga need on ka ainukesed kaotused Saksamaal, lisaks veel kolm viiki!!! 
 
Omavahel on seis viimast aastat silmas pidades viigiline. Mõlemal kaks võitu ja viik. Kui eelpool nimetatud kohtumises võivad väravad sootuks nägemata jääda (tuginedes nende omavaheliste kohtumiste statistikale), siis Bayerni ja Borussia mängudes on oodata ründavat ja kiiret mängu, kust ei puudu ka väravad. 
 
Usun, et vähemalt kolme väravat näeme kindlasti. Kuid kes tõstab peakohale karika? Lewandowski võiks oma tulevastele klubikaaslastel meele mõruks teha ja paar kolli kõmmutadaJ. Loodan kollastele!!
Eesti
Teemad: