HomeJalgpall › Võitlus koha eest Brasiiliasse jätkub!

Võitlus koha eest Brasiiliasse jätkub!

2013-11-12 14:48

Tere.
 
Kuna nädala keskel ei kõrgemas seltskonnas palli ei veeretata, siis teeks juba traditsioonilise ettevaate reedel toimuva hakkavast. Euroopas leiavad aset nelja play-off-i esimesed kohtumised.  Kolmapäeval toimuvad veel ka kaks kontinentide vahelist play-offi, kuid seal on paarid sellised, et võitjates ei tohiks kahtlust olla: Jordaania vs Uruguay ja Mehhiko vs Uus Meremaa.
 
15.11. Kreeka vs. Rumeenia, kell 21:45.
 
TonyBeti koefitsiendid: Kreeka 2.10; viik 3.10; Rumeenia 3.70.
 
Kreeka peatreener Santos on taas koondisesse kutsunud veterani Gekase. Ülejäänud meeskonnast ja ka Rumeenia koosseisust saate aimu, kui külastate FIFA ametlikku kodulehekülge. See kehtib ka ülejäänud kolme paari kohta. Kreeka mängustiili kohta tugevate vastu oleme näinud häid näiteid. Kas Rumeenia on selline vastane, kelle vastu initsiatiivi haarates võib hoopis ise näppe põletada?
 
Rumeenia viimast esitust saime ise nautida Eesti vastu. Kindel, igav ja riskivaba esitusega tagati kolm punkti ja nii saadigi koht play off-i. Nüüd tuleb esimeses mängus endast märgatavalt rohkem anda ja kindlasti Kreeka esimesele survele vastu pidada.
 
15.11. Portugal vs. Rootsi, kell 21:45.
 
TonyBeti koefitsiendid: Portugal 1.75; viik 3.50; Rootsi 4.70.
 
Kindlasti reedese päeva tippmäng! Kahjuks viis loos kokku kaks sellist meeskonda ning see tähendab, et hetke üks maailma parimatest ründajatest - Ronaldo või Ibrahimovic - peab MM-ist kõrvale jääma. Portugalil on hea võimalus kodus suurepärane alus edasipääsuks laduda. Ronaldo on suurepärases hoos, kuid seda on ka Ibra. Kahe ründaja erinevus tuleneb suuresti nende positsioonist väljakul.
 
Kui Ibrat kasutatakse sageli kui „eesmärk“ ründajat, kes jätab palli vastaste väljakupoolele pidama, siis Ronaldo trumbid tulevad esile kas vasturünnakul või juba siis kui pall on vastaste väljakupoolel enda valdusse saadud. Igatahes on nad oma meeskondade suurimad mõjutajad. Nii heas kui halvas mõttes.
 
15.11. Ukraina vs. Prantsusmaa, kell 21:45.
 
 
Pole vaja kaugele otsime minna, et meelde tuletada nende kahe viimast kohtumist. EM 2012, Kiievi keskstaadionil peetud kohtumise võitis Prantsusmaa 53 ja 56 minuti väravatest 2-0. Mõlemal korral oli tegu kiire vasturünnakuga, mille ohjamisega ei saanud Ukraina pikad ja aeglasevõitu kaitsjad hakkama.
 
Ukraina ainukene võimalus võib avaneda siis, kui Prantsusmaa mängijad neid alahindavad. Sest prantslastel on lihtsalt niivõrd palju suurem valik kvaliteetseid ja eriliste omadustega mängijaid, kes kõik võivad tuua mängu muutuse. Ukraina ühtlane ja taseme poolest kindlasti madalam koosseis loodab õnnele, ühtsusele ja standarditele.
 
15.11. Island vs. Horvaatia, kell 21:45.
 
TonyBeti koefitsiendid: Island 3.80; viik 3.30; Horvaatia 2.00.
 
Suurim võimalus lõhata tõeline üllatuspomm. Seda muidugi Islandi esituses. Kaasa aitab ka täismaja publikut ja ilm, mida mänguõhtuks lubatakse - +1 C ja lumesadu. Horvaadid peavad endast ikka maksimumi välja pigistama ja võitlema kõige eelpool nimetatuga. Islandi jalgpallurid tajuvad väga selgelt, et see võimalus on neil „once in a lifetime“ ja eriti veel siis kui esimene mäng on kodus.
 
Horvaadid on tiitlivõistluste finaalides ennegi pääsenud ja teevad seda kindlasti ka edaspidi. Kas ka seekord,  tundub kahtlane. Siiski ei tohi alahinnata Horvaatia tugevust just meeskonnana ja kaval peatreener, endine keskväljadirigent Niko Kovac juba teab, et edu võib tuua kannatlikkus, vaimne tugevus ja vigade vältimine.
Eesti
Teemad: