HomeJalgpall › Jätkame Meistrite Liiga lainel

Jätkame Meistrite Liiga lainel

2014-07-28 14:45
Kesknädalal on liigasid, kus mängud käiksid suhteliselt vähe ning nii võtangi ette kaks Meistrite liiga kolmanda ringi kohtumist.
 
29.07.2014, Sparta Praha vs. Malmö FF, kell 20.30, Generali Arena
Sparta tugevust sai Levadia ise tunda Prahas, Malmö korduskohtumist Ventspilsi vastu õnnestus vaadata läbi interneti. Esimese emotsiooni pealt ütleksin, et Praha võtab kodus kindlalt kahe või isegi kolmeväravalise võidu. Kuid mine sa neid rootslasi tea.
 
Lätlaste vastu pidid nad kindlasti edasi saama ja see pani neile õlule ka võidukohustuse. Endise Norra koondise peatreeneri Age Hareide käe all võivad nad seekord mängida pingevabamalt ja loota ehk hoopiski kiiretele vasturünnakutele. Praha tugevuseks on ääremängijad ja ründaja Lafata imeline vaist olla ja liikuda just sinna kuhu pall söödetakse. Malmöl läheb Sparta viie ründava mängija vastu raskeks.
 
Mõlemad pidasid nädalavahetusel ka koduses liigas mängud. Praha alistas esimeses voorus Bohemiansi 2-1, kasutades palju varumängijaid. Malmö jätkas edukalt Allsvenakanis võites Kalmarit 3-1. Kuigi rootsi meeskond on paremas mängulises vormis on Praha mängijate klass natuke kõrgem ja koduseinte toel tuleb ka esimeses kohtumises võit.
 
29.07.2014, Aalborg BK vs. Zagrebi Dinamo, kell 21.15, Nordjyske Arena
 
 
Alustaksin sellest, et mõlemad on koduses uuesti alustanud liigas pidanud vaid kaks kohtumist. Sinna ette muidugi palju treeningmänge. Kuid Dinamo mängis juba ka teises eelringis kaks võidukat kohtumist. Mõlemas alistati leedukate Žalgiris 2-0. Kogemust ja sisu annavad Dinamole Josep Šimunic ja Jerko Leko, lisaks veel väravavaht Eduardo.
 
Aalborg jätkab suurelt osalt sama koosseisuga mis möödunud hooajal neile edu tõi. Seesama koosseis tõi neile ka vastu minu ootusi uuel hooajal esimese koduvõidu mängus Midtjyllandi vastu. Zagrebis toimus aga reedel derby, kus Lokomotiiv võõrustas Dinamot ja pidi tunnistama külaliste 3-4 paremust. Seega kõiki faktoreid arvesse võttes on kerge eelis siiski Zagrebil kuid Aalborgile kodusel Nordjyske Arenal väravat lüüa ei ole sugugi lihtne. Teadmata täpsemalt kuidas Zagreb mängib on raske midagi konkreetset ennustada kuid eelistaksin kodus mängivad taanlaste meistrit.
Eesti
Teemad: