HomeJalgpall › August on saabunud ja ka järjest uued liigad taasalustavad uut hooaega

August on saabunud ja ka järjest uued liigad taasalustavad uut hooaega

2014-07-31 17:00
01.08.2014, Rubin Kaasan vs Spartak Moskva, kell 19.00, Kazan Arena
 
 
Venemaa jalgpalliliiga alustab koos augustiga. Esimene kohtumine toimub eelmise hooaja üheksanda ja kuuenda meeskonna vahel.
 
Vastavalt eelmise hooaja kohtadele kohaselt ei ole neil klubidel alust mängimiseks Euroopa liigades ja seega on mõlemad piirdunud vaid treeningmängudega ja turniiridega Euroopas.
 
Selgelt edukamalt ja samas ka tugevamate vastastega on kohtunud Kaasani meeskond. Sellised vastased nagu Torino ja Verona pole hooaja ettevalmistamiseks sugugi pahad. Kusjuures Kaasan ei ole saanud ainsatki kaotust!
 
Spartak veetis oma ettevalmistuse hooaja mängides Kesk-Euroopa keskmike vastu. Brondby, Grasshoppers, Luzern – need nimed on jalgpallimaailmas küll tuntud, kuid tegemist pole nii tugevate meeskondadega kui Kaasani vastased. Spartaki mängude valikut aitab mõista nende uue peatreeneri tulek
 
Šveitsist. Nimelt palgati uueks šefiks Murat Yakin, teada-tuntud endine mängija ja treener. Kaasani treenerite tiimi ja meeskonda juhendab samuti endine kuulus jalgpallur Venemaalt Rinat Bjaleletdinov. Ning huvitava seigana tasuks mainida, et Kaasani peatreeneri poeg Diniyar, jookseb oma isa meeskonna vastu platsile Spartaki koosseisus.
 
Meeskondade koosseise vaadates annaksingi eelise siiski viimasena nimetatud meeskonnale ehk Moskva Spartakile, kuid esimeses mängus on raske isegi liiga uustulnukatele väravaid lüüa. Viigiline tulemus ei üllataks.
 
02.08.2014, MyPa vs HJK, kell 16.00, Kymenlaakso Sähko staadion
 
TonyBeti koefitsiendid: MyPa 4.05; viik 3.40; HJK 1.87
 
Soomes on liiga hooga käimas ja HJK juhib seda kindlalt. Vastane MyPa on kuuendal kohal, vahe juba 16 punkti. Kuid MyPa kasuks räägib fakt, et HJK pidas kolmapäeval maha väga koormava heitluse Limassoli APOEL-iga.
 
Kuigi esimesel poolajal asuti juhtima 2-0, siis rumal teine kollane kaart ja eemaldamine HJK ridades pani meeskonna surve alla ja suuremalt jaolt välismängijatest koostatud APOEL surus ikkagi oma tahtmise peale. Seega on mäng tabeli liidritele väga raske - just füüsilisel – ning nüüd on aega vaid kaks päeva, et minna kokku MyPa-ga. Kodumeeskonna esitlused kodus on kiiduväärt - 11 mängust vaid üks kaotus, neli viiki ja kuus võitu.
 
HJK võõrsil samasugune statistika, kuid üks võit ühe vähempeetud mängu juures. MyPa kasuks räägivad ka kodus löödud 26 väravat, mis on liiga parim näitaja. Nii et siit ei ole pealinlastel midagi kerget oodata. Viimati kohtuti 16. mail Helsingis ja siis jäi kodumeeskond kindlalt peale 4-0. Seekord aga võidab MyPa.
Eesti
Teemad: