Home › Bing, Cortana ja NFL-i ennustamine

Bing, Cortana ja NFL-i ennustamine

2014-10-03 10:52

NFL-i ennustamine

Vajad abi Ameerika jalgpalli liiga NFL-i ennustuste osas ja otsid uut informatsiooni, mis sind aitaks? Peale edukat Jalgpalli MM-i ennustamist on Bing’i ennustusmootor ja Microsoft Cortana ehk häälkeskluste abil toimiv personaalne assistent alustanud NFL-i panuste ennustamist ühendanud taas jõud.
 
Cortana sarnaneb OSi pealt tuntud Siri ja Samsungi Voice’iga. MM-i tulemuste ennustamisel oli Cortana väga täpne. Ennustades alates ⅛ finaalidest õigesti 15 mängu võtja 16-st. Eksides ainult kolmanda koha mängus, valides võitjaks Hollandi asemel Brasiilia.
 
Cortana arvestab ennustamisel eelmiseid tulemusi, mänguväljaku pinnast, staadioni ehitust, ilma, erinevaid kaitse ja ründe statistikaid kuni sotsiaalmeedia andmeteni, arvestades nende käitumist ning väljendust.
 
Cortana ka arvestab reaalajas vigastusi, tõenäosust ja mitmeid andmeid, mida traditsiooniliselt ei ole olnud võimalik edukalt ennustada. Esimene mängunädal alustas Cortana NFL-i ennustamisega edukalt, 10 pakkumist 16-st. Üldises plaani on aga muljetavaldavat alustanud Cortana olnud pigem keskpärane abimees.
 
Kas anomaalia või süsteemi viga aga kõige enam kukalt kratsima panev oli kolmanda mänguringi Cortana ennustuste voor. Kuue mängu puhul kuueteistkümnest ennustas Cortana võiduvaliku võidutõenäosuseks täpselt 58,2%. Eksides seega neljas mängust kuuest. 
 
Üldiselt oli aga vastav nädala Cortana jaoks taas edukas, 10 võitu 16-st. Eriti mängudes mille puhul ennustati vähemalt 70% tõenäosusega ühe meeskonna võitu, kokku ideaalne 5/5-st. Kokkuvõttes on Cortana ennustuste protsent langenud üksikute sähvatuste kõrval pigem tagasihoidlikuks, ennustades õigesti 36 mängutulemust 61-st.
 
Cortana ja Bingi ennustused:
 
10/16 - esimene nädal
9/16 - teine nädal
10/16 - kolmas nädal
7/13 - neljas nädal 
Kokku: 36/61
Eesti