HomeJalgpall › Champions League ja Uefa Euroopa liiga

Champions League ja Uefa Euroopa liiga

2013-08-20 11:20

Tere.
 
Sellel nädalal saab jälle jälgida erinevate riikide parimate ja natuke vähem paremate klubide omavahelisi mõõduvõtmisi.
 
20.08.2013, PSV Eindhoven vs. AC Milan, kell 21.45.
 
 
PSV on teinud hämmastavad viimased paar nädalat. Vorm on meeskonnal suurepärane ja tasuks sellele on kirjas viimasest seitsmest kohtumisest seitse võitu. Seal juures nii koduses Eredivisies, UEFA Meistrite liiga kvalifikatsioonis Zulte vastu ja sõpruskohtumistes. 
 
Ning koguni kuuel korral on lahkutud väljakult puhta lehega ehk siis vastased ei ole neile suutnud väravat lüüa! Samal ajal on Milan pidanud leppima sõpruskohtumistega ja Emiratesi karikale mängitud turniiriga ja Audi karika turniiriga. Kodune liiga Serie A alustab alles sellel nädalavahetusel ja seega on PSV-l kerge eelis. PSV asub eeldatavasti oma füüsilist paremust ära kasutades ründama ja Milan peab esialgu näitama seda mis Itaalia jalgpalli kunagi nii hästi iseloomustas - catenacciot ehk siis totaalset kaitset. 
 
Kaotus ei olegi Milani poolt vaadates suurim probleem kui ise suudetakse vähemalt üks vastuvärav lüüa. Meistrite liigas on varemgi kohtutud ja kaalukauss on praegu PSV poole kaldu, 2 võitu, viik ja üks võit Milanile. Seekord saab üheväravalise võidu kodumeeskond.
 
22.08.2013, Elfsborg vs Nordsjaelland, kell 21.00.
 
 
Skandinaavia siseasi, Rootsi vs Taani. Kes lööb keda, ütle seda? Kui võrrelda meeskondade seniseid viimaseid esitusi siis paistab mõlemale olevat õnn selja keeranud. Kaotusi ja viike on palju kuid võite peaaegu polegi. 
 
Elfsborg on koduses liigas küll hetkel viiendal kohal kuid vormitabel näitab vaid 13 kohta. Veel kehvem on olukord teiselpool taani väina. Nordsjaelland on liigatabelis 10-s ja sama koht on ka vormitabelis. Kahe hetkel vaevleva meeskonna mõõduvõtust võib saada ühe või teise jaoks hooaja otsustav murdepunkt. 
 
Omavahel varem kohtutud ei ole. Ning asjale annab kaalu veel ka selline pisiasi, et kes siit paarist kahe mängu kokkuvõttes edasi pääseb kindlustab endale koha UEFA Euroopa liiga alagrupis millega kaasneb ka vägagi suur boonus UEFA-lt. Kerge eelise annaksin rootslastele juba pikalt kestva hooaja tõttu kuna Taanis on mängitud vaid viis vooru. Ei imestaks ka viigilise tulemuse üle.
Eesti
Teemad: