HomeJalgpall › Copa del Rey poolfinaalid

Copa del Rey poolfinaalid

2014-02-05 14:50

05.02.2014, Real Madrid vs. Atletico Madrid, kell 21.00, Santiago Bernabeu.

TonyBeti koefitsiendid: Real 1.85; viik 3.55; Atletico 3.95.

Vägagi tuline heitlus. Üle mitme aasta on Hispaanias tiitlivõitlusse sekkunud ka kolmas meeskond lisaks Realile ja Barcale. Atletico loobumine Falcaost ei ole sugugi kehvasti mõjunud nende mängule ja tulemustele.

Ning tänu kahe suure komistusele viimases voorus ongi Madridi Atletico hõivanud Primera-s kõrgeima koha. Sellest, et midagi on hetkel teoksil Reali ridades, annab tunnistust viimases liigamängus toimunu. Viik suurepärase partii teinud Bilbao vastu ja Ronaldo väljakult eemaldamine kerge põselaksu eest vastasele viitab natukene kas frustratsioonile või väsimusele.

Atletico seevastu nüpeldas mõnuga teises poolfinaalis osalevat Real Sociedadi 4-0. Kahe Madridi meeskonna vastasseisu Bernabeu staadionil  teeb veelgi intrigeerivamaks asjaolu, et viimasel kahel korral on just sel staadionil kohtutud ja mõlemal korral on peale jäänud külalised. Väravatelöömises ja resultatiivsete söötude andmises on arvud suhteliselt samad.

Seega on eeldada väga pingelist ja kõrge tasemega kohtumist kus ei saa mööda vaadata ka sellest, et tegemist on esimese kohtumisega kahest. Khedira puudumisel on Realil probleeme keskväljal ja esimese mängu keerab enda kasuks Atletico!

05.02.2014, Barcelona vs. Real Sociedad, kell 23.00, Camp Nou.

TonyBeti koefitsiendid: Barcelona 1.13; viik 8.10; Sociedad 15.00.

Eeldatavasti palju ebavõrdsem poolfinaal kui kaks tundi varem toimuv. Barcelona on koduväljakul olnud pikka aega ülivõimas. Vaid viimane kohtumine eelmisel  laupäeval kaotati Valenciale 2-3. Suurimad mõjutajad Barcelona mängus on Neymari vigastus ja Messi alavorm.

Võrreldes kahe-kolme aasta taguse Barcelonaga ei ole nende mängustiil enam nii ülivõimas ja mina ütleks selle peale, et hea ongi. Sociedadi suurim võimalus: distsiplineeritud kaitse, teravad vasturünnakud ja hoolikalt sooritatud standardolukorrad esimeses kohtumises. Ka väravateta viik on nende jaoks suurepärane tulemus.

Sest nimelt kahel viimasel omavahelisel kohtumisel Camp Nou-l on väravate vahe 10-2 Barcelona kasuks. Kuid kahel viimasel korral Anoeta staadionil ehk siis Sociedadi kodus on Real suutnud Barcale lüüa 5 väravat ja ise lasta endale 4. Mis tähendab viiki ja võitu.

Real võidab võõrsil suhteliselt harva ja seepärast eeldaks sellest kohtumisest Barca võitu, kuid mitte enam kui ühe väravaga.

Eesti
Teemad: