HomeJalgpall › Esimese otsa lahingud

Esimese otsa lahingud

2014-02-28 11:45

Seekord kiikan üle pika aja taaskord Prantsusmaale ja Hollandisse.

01.03.2014, St. Etienne vs. AS Monaco, kell 18.00, Geoffroy Guichardi nim. staadion.

TonyBeti koefitsiendid: St. Etienne 2.75; viik 3.00; Monaco 2.80.

Prantsusmaal ristavad mõõgad tabeli teine ja neljas. Monacol on madalatest maksudest tulenevalt selge eelis oma meeskonna koostamisel ja palgaläbirääkimistel teiste Prantsusmaa klubide ees, kuid siiani ei ole see eelis neile veel edu garanteerinud. Ja ei saagi.

Vaid ühe mehe, Falcao, vigastus on mõjutanud Monaco mängu nii, et liidrist Pariisi St. Germainist ollakse juba viie punkti kaugusel. Suurtest kõikumistest ollakse aga hoidutud ja küllasõit St. Etiennile kujuneb tõeliseks maiuspalaks. Kodumeeskond on peale aastavahetuse mõõna saanud taas mängu jooksma.

Neljast viimasest kohtumisest on saadud kaks võitu ja kaks viiki ning nüüd ollakse valmis Monacolt skalpi võtma. Kodus on St. Etienne olnud sel hooajal ründav ja edu saavutav meeskond. Kaheksa võitu, kolm viiki ja kaks kaotust ei ole sugugi halb statistika. Vürstiriigi alamad on saanud aga kodust eemal seitse võitu, viis viiki ning vaid ühe kaotuse.

Mõlemad on kodus/võõrsil löönud üle kahekümne värava ja ka seekord võib oodata vähemalt kolmeväravalist resultaati. Monaco poolelt peab mängu vigastuse tõttu vahele jätma ka nende talvine ost Berbatov. Seekord ootan mina siit paarist rohesärkide edu.

02.03.2014, Feyenoord vs. Ajax, kell 15.30, De Kuip staadion.

TonyBeti koefitsiendid: Feyenoord 2.15; viik 3.30; Ajax 3.30.

Hollandis läheb tabelis neljandal kohal olev kodumeeskond Feyenoord liidri Ajaxi vastu suurte ootustega. Eriti kui arvestada seda, et Ajax peab veel käesoleva nädala neljapäeval heastama korduskohtumises UEFA Euroopa liigas Salzburgilt saadud 0-3 kaotuse. 

Kuuepunktine vahe tabelis teisena asetseva Twente ees on hetkel küll veel piisav. Feyenoord jahib omakorda kohta esikolmikus ning koht järgmisel hooajal Meistrite liigas ei ole ka just kaugel. Viimaste omavaheliste kohtumiste võidud on läinud suuresti Ajaxile ja Feynoordi viimane võit pärineb 2012. aasta jaanuarist.

Feyenoordil on aga kasutada Ajaxi vastu Eredivisie väravalööjate edetabeli teine mees, Graziano Pelle. Tema arvele on kogunenud 25 vooruga 19 väravat. Loodetavasti peab seekord  Euroopa liigast väsinud Ajax tunnistama kodumeeskonna edu.

Eesti
Teemad: