HomeJalgpall › Holland ja Saksamaa

Holland ja Saksamaa

2013-10-18 14:02

Tere.

Laupäeval kohtuvad Hollandis tabeli esimene ja kolmas ning Saksamaal neljas ja kuues, keda  eraldab vaid üks punkt.

19.10.2013, Herta Berliin vs. Borussia M`gladbach, kell 19.30.
 
 
Mõlema meeskonna hetkevorm ei ole just maailma tipus, kuid ometi ollakse tabelis suhteliselt soliidsetel positsioonidel. Aga kohe asja juurde minnes: Herta on suutnud kodus peetud neljas kohtumises väljuda võitjana kolmel korral. Sugugi mitte halb koduväljaku statistika.
 
Borussial on võõrsil aga neljast mängust viik ning kolm kaotust. Rohkem polekski nagu sõnu vaja. Kuid just viimaste mängude edu ja tõusev füüsiline vorm, sellele lisaks veel viimase kuue mängu väravate vahe (15-10) lubavad loota külaliste edule. Herta on sama tabeli teises pooles. Kuuest kaks võitu, viiki ja kaotust. 
 
Ning kehvake on ka resultatiivsus. Kuus on löödud ja samuti lastud lüüa. Raskemaks kui muidu, teevad külaliste jaoks kohtumise Herta fännid oma kõva kaasaelamise ja lauluga. Paremas hoos peaks olema siiski Borussia.
 
19.10.2013, FC Twente vs. Ajax Amsterdam, kell 21.45
 
 
Kohtumine, mida kindlasti jälgivad enam-vähem kõik Hollandi jalgpallisõbrad. Viimastel aastatel ongi Twente just see meeskond, kes on suutnud Ajaxi valitsemist ohjata. Ka hetkel ollakse esimesel tabelireal ning Ajax kolmandal. 
 
Vahe on vaid üks punkt, Twente püsib kodus kaotuseta, Ajax aga võõrsilt võiduta. Jällegi peaks olema kindel värk, kuid mine sa tea? Twente on kodus mängides vägagi resultatiivne ja kaitses kinnine (väravate vahe 14-3), Ajaxil on seevastu probleeme võõrsil väravate löömisega ja enda kaitset ei suudeta kuidagi pidama saada (väravate vahe 6-11). 
 
Eeldatavasti on kaalul liiga palju, et mäng ise kujuneks lahtiseks ja suureskooriliseks. Kuigi ega neid hollandlasi tea? Viigilise tulemuse üle rõõmsustaks kindlasti Eindhoven, kes Gröningeni alistamise järel tõuseks ise esimeseks. Twente suurendab aga minu arvates oma eduseisu.
Eesti
Teemad: