HomeJalgpall › Hollandisse karika järele

Hollandisse karika järele

2014-01-22 10:45
Seekord vaatan Hollandis kolmapäeval toimuvaid karikamänge.
 
22.01.2014, NEC Nijemigen vs. FC Utrecht, Goffertstadion, kell 20,45.
 
TonyBeti koefitsiendid: NEC 2.00; viik 3.50; Utrecht 3.40.
 
Hollandi karikasarjas on jõutud veerandfinaalideni ja esimesena lähevad kokku NEC ja Utrecht. Mõlemad meeskonnad on Eredivisie klubid ja liigatabelis eraldab neid peale 19 vooru kuus  punkti külaliste kasuks. 
 
Omavahel on kohtutud ka mitmeid kordi ja kummalisel kombel on mõlemal võite teineteise vastu 14, viigiliselt on asi aga lõppenud 11-l korral. Päris viimase omavahelise duelli võitis toona kodus mänginud Utrecht tulemusega 2-0. 
 
Kuna kodumeeskond enam kindlasti liigatabelis nii kõrgele ei tõuse, et võidelda koha eest Euroopa liigas, siis ongi ainuke tee sinna võimalik läbi karikavõidu ja eks seda arvestades pannakse ka kõik mängu. Utrecht hoiab liigas praegu sellist positsiooni, mis heade tulemuste korral oma otseste konkurentide vastu annaksid koha play off-is, kus mängitakse välja kaks kohta UEFA Euroopa liiga teise eelringi. 
 
Hollandi karikavõitja saab kohe Euroopa liiga play-offi. Seega on kodumeeskonnal suurem motivatsioon ja see on ka hetkel määrav. Võit jääb koju!
 
22.01.2014, Ajax vs. Feyenoord, Amsterdam ArenA, kell 21,45.
 
TonyBeti koefitsiendid: Ajax 1.73; viik 3.75; Feyenoord 4.30.
 
Hoopis teisest puust ja mastist mäng, kuigi samas sarjas. Hollandi raskekaallased omavahel mõõtu võtmas. Siin ei ole asi kohtades ja sarjades, vaid põhimõttelisuses. Kuigi peaks ikkagi ära ka mainima selle, et liigatabelis on Ajax esimesel ja Feyenoord neljandal kohal. 
 
Vormitabel näitab Feyenoordile 100% edu viimasest seitsmest kohtumisest, Ajax pidi jaanuari alguses peetud treeningkohtumistes tunnistama Türgi tippklubide paremust. Kaotusi Galatassaraylt ja Trabzonsporilt aga ei saa liiga tõsiselt võtta, sest tegemist oli siiski ettevalmistusega ja mängiti suisa kahel järjestikusel päeval. 
 
Mõlemad suutsid oma uue aasta esimesed liigamängud võita ja siit ongi hea minna teineteisele vastu. Omavaheliste mängude statistika kõneleb Ajaxi suurest ülekaalust ja kardan, et ka seekord peab Feyenoord suure Ajaxi varju jääma.
Eesti
Teemad: