HomeJalgpall › Hooaeg hakkab lõppema, esimene finaal on ukse ees

Hooaeg hakkab lõppema, esimene finaal on ukse ees

2013-05-14 13:42
 
Tere.
 
Nagu tavaks on saanud, mängitakse UEFA Euroopa liiga finaal nädala aega varem kui Meistrite liiga finaal. Need kaks kohtumist on ühtlasi märguandeks, et suuremate Euroopa liigade hooaeg on lõppemas või juba lõppenud. Meil siin, põhjapoolsematel aladel, saab aga muru alles kasvuhoo sisse ja ka jalgpallurid alles hakkavad end väljakutel hästi tundma. Vaataks aga ette esimesele finaalile.
 
15.05.2013, UEFA Euroopa liiga finaal, Befica vs. Chelsea, kell 21.45, Amsterdam Arenal.
 
 
Benfica sai laupäeval oma esimese kaotuse Portugali meistrivõistlustel ja seda just väga valusasti oma peamiselt konkurendilt esikohale Portolt. Muidugi on Benfical veel reaalselt olemas võimalus viimases voorus ka esikoht tagasi võtta aga selleks peavad nemad alistama tabelis eelviimasel kohal oleva Moreirense ja Porto kaotama kolmandal kohal olevale Pacos Ferreirale. 
 
Iseenesest ei olekski see ju üllatus aga Portol ei ole sel hooajal veel ühtegi kaotust liigas ja ka Pacosega on neil seis positiivne. Võideti neid 2-0. Seega on Benfical võimalik võita kaks tiitlit või jääda hoopiski mõlemast ilma. Või siis valida üks ja teha kõik, et UEFA Euroopa liiga karikas koju tuua. Sest koduliigas ei ole asjad enam vaid neis eneses kinni. 
 
Chelsea on üsna kindlat kodus kinni kolmandal positsioonil ja ka UEFA Meistrite liiga koht koos sellega. Võimalik muidugi, et nad neljandale kohale pudenedes alustama kvalifikatsioonist aga vähe usutavalt. Viimased kohtumised on neil Rafa juhendamisel sujunud üllatavalt hästi. Kaotust tunnistati viimati 30. märtsil. Kolmik Hazard, Oscar ja Mata, kelle eest tegutseb veel Torres- näidake palun mulle sellist kaitseliini, kes nende nelja peatamisel pead ei murra. Lisage sinna veel keskväljalt Lampard ja Ramires ning supp muutud kraadi võrra tummisemaks. Kaitses ohjab vastaste rünnakuid Ivanovic koos David „Sideshow Bob“ Luiziga. 
 
Benfica ridades selliseid pallivõlureid ei ole ja nemad mängivad ka palju sirgjoonelisemat jalgpalli kui Chelsea. Kuid nimed nagu Cardozo, Jardel ja Aimar kõnelevad ka üht-teist. Ning nõrgad meeskonnad juba finaali ei jõua. Eriliseks kujuneb see klubide omavaheline kohtumine aga Chelsea kaitsjale Luizile, kes just Benficast 2011 aastal 25 miljoni euro eest Chelseaga liitus. Ning kuigi suurem osa avalikkusest, kes jalgpallist räägivad, annavad eelise sinistele siis mina hoopis punastele!
 
Vaata erinevaid võimalusi endale mängu jälgimine huvitavaks teha siit:  https://ee.tonybet.com/event/279845
Eesti
Teemad: