HomeJalgpall › Indrek Zelinski blogi: Sel nädalavahetusel toimuvate Premier League põnevusmängude eelvaade

Indrek Zelinski blogi: Sel nädalavahetusel toimuvate Premier League põnevusmängude eelvaade

2013-04-25 14:42

Tere.

Saksamaa – Hispaania 8-1, uskumatu kas pole? Aga nii see on, vähemalt peale esimesi poolfinaalmänge Meistrite liigas. Ning kui Bayerni edu Barca vastu võis veel oodata-eeldada, siis Reali põrmustamine Borussia poolt oli minu jaoks suur üllatus.
 
Ning mida rohkem ma sellele mängule tagantjärgi mõtlen, seda rohkem ma leian, et mängu kaotuse üks suuremaid põhjusi oli Mourinho otsus paigutada Özil paremale äärele ja Modric keskele. 
 
Ning Higuain ette selle asemel, et Benzema kohe platsile saata. Nüüd läheb Hispaania klubijalgpalli uhkustel vaja kahel järjestikusel päeval imet, et enda renomee taastada ja eelkõike iseendale tõestada juhtunu juhuslikkust.
 
Aga kõigepealt heidame pilgu veel sel nädalavahetusel toimuvatele riikide Meistrivõistlustele.
 
27.04.2013, Newcastle Utd. vs. Liverpool FC, kell 19.30.
 
 
Kuidagi kurvalt traditsiooniliseks hakkab kujunema, et Newcastle võitleb tabeli tagumiste kohtade eest ja Liverpool ei küündi kuidagi kõrgemale viiendast-kuuendast. Nüüd, omavahel kokku minnes on kindlasti rohkem kaalul kodumeeskonnal, kes peab relegatsioonitsoonist end võimalikult kaugele hoidma ja punkte vajatakse nagu õhku hindamiseks.
 
Poolil ei ole ka realistlikult vaadates enam põhjust pingutada sest UEFA kohta nad enam ei püüa ja langeda  drastiliselt ei ole ka kuhugi. Ning arvestades, et nende suurim väravakütt on osutunud idioodist vastasmängijate hammustajaks, kes teenis 10 mängulise keelu, ei olegi kodumeeskonnal vaja muud kui oma suurem tahtmine ja soov väravat lüüa kolmeks punktiks vormistada.  
 
Hetkevorm ei ole mõlemal just kiita, Liverpoolil kraadi võrra parem toetudes viimase aja viikidele. Newcastle poolelt peavad mängu vigastustega vahele jätma põhiväravavaht Krul, samuti Taylor ja Coloccini. Minu ennustus: Newcastle võit.
 
28.04.2013, Arsenal vs. Man Utd., kell 18.00.
 
 
ManU kindlustas oma järjekordse liigavõidu juba eelmisel nädalavahetusel. Nüüd jääb neil üle vaid oma edu ja tiitlivõitu nautida. Arsenal ajab taga või õigemini tahab kindlustada oma kättevõideldud kohta järgmise hooaja Meistrite liigas, mitte kukkuda kvalifikatsiooniringi.
 
Tagant lähenev Chelsea jääb maha vaid punktiga ning lisaks on neil veel varus ka üks vahelejäänud mäng. Niisiis jällegi on rohkem kaalul kodumeeskonnal. Parem tundub olevat ka kodumeeskonna hetkevorm- viimase seitsme mänguga on tunnistatud vaid võite ja sekka üks viik. 
 
Need aga suuremalt jaolt tabeli alumise osa meeskondade vastu. Endine Gunnersite põhikahur van Persie pommitab juba pikemat aega väravaid just ManU ridades ja Arsenalil on puudu selgest liidrist rünnakul. Giroud lisaks ka veel karistusega tribüünil.  
 
Arsenali kaitseliin oskab küll hästi teha kunstlikku suluseisu (abitreener Bouldi tulekuga) aga kiiruselt ja osavuselt jääb ManU ründajatele alla. Ajalugu räägib ka kindlalt külaliste kasuks, eriti lähiajalugu. Manchesteri punased lähevad mängule pingevabalt ja suudavad ka seekord enamat.  Minu ennustus: ManU võit.  
Eesti
Teemad: