HomeJalgpall › Järjekordne Superkarika finaal kuulutab hooaja avatuks

Järjekordne Superkarika finaal kuulutab hooaja avatuks

2014-08-18 15:55

Nagu pealkirjastki võisite aru saada, ootab meid järjekordne põnev finaal. Seekord Hispaanias kus omavahel lähevad kokku Real ja Atletico.

19.08.2014, Real Madrid vs Atletico Madrid, kell 24.00, Santiago Bernabeu staadion

TonyBeti koefitsiendid: Real Madrid 1.53; viik 4.20; Atletico Madrid 5.70

Kokku saavad maikuus peetud Meistrite Liiga finalistid. Tookord läks mäng lisaajale ja seal surus Real Atletico põlvili. Seekord tundub, et Atleticol on parem võimalus linnarivaal alistada.

Esiteks vaadakem peetud kontrollkohtumiste tulemusi. Real on viimastest mängudest suutnud võita vaid ühe! Seda Euroopa Superkarika finaalis ja Sevillat. Enne seda oldi pikalt kaotuste rajal ja ka viimane kohtumine Fiorentina vastu kaotati 1-2. Selles mängus nägime Reali surimat trumpi ja maailma parimat kvaliteeti kiirrünnakute lõpetamisel.  Kuid mäng Sevilla vastu ja ka Fiorentina vastu näitas ära, et suurimad probleemid on Realil hetkel kaitses ja keskväljal. Ei Kroos, Alonso ega ka Khedira ei ole hetkel oma parima mänguvormi läheduseski.

Atletico on kahe hooaja vahel kaotanud oma ridadest erinevatel põhjustel nr 1 väravavahi ja esiründaja. Asemele on toodud Mandzukic, Jimenez, Greizmann ja veel paar uut nime. Aga kokkumängult ja meeskonnavaimult peaks ikkagi hetkel paremaks osutuma Atletico. Treeningkohtumised on sujunud hästi ning ainuke kaotus on saadud Copa EuroAmericana turniiril penaltitega Mehhiko klubi nimega America käest. Loodan, et Reali über ründav koosseis saab valusa õppetunni!

20.08.2014, AaB vs APOEL Nicosia, kell 21.45, Nordjyske Arena

TonyBeti koefitsiendid:  AaB 2.25; viik 3.15; APOEL Nicosia 3.10 

Meistrite Liiga viimane play off ring. Aalborg sai edasi tänu võõrsil Zagrebis Dinamo vastu löödud kahele vastuseta väravale. Kuigi kodus oldi kaotatud 0-1 siis hoiti võõrsil korralikult kaitse kompaktne ja suurepärane kontrarünnak ning õnnega pooleks kuid suurepäraselt sooritatud löök viisidki edasi just Põhja- Jüütimaa klubi.

APOEL-i mängu HJK vastu esimesel korral õnnestus täispikkuses vaadata Soome TV vahendusel. Huvitaval kombel mängis põhikoosseisus neil vaid kaks Küprose/Kreeka nimega meest. Viik 2-2 ei andnud aga HJK-le korduskohtumise eel suuri võimalusi. Nii ka läks. APOEL kiirest kontrarünnakust 1-0 ja penaltist 2-0 ning edasipääs oligi neile kindel. Mõlema vastase mängudele mõeldes annaksin rohkem edasipääsu lootust AaB-le.

Suurepärane oskus oma kasuks ära kasutada vastaste entusiasmi rünnakul on neile nii mitmelgi puhul toonud edu. Kodus kui ka võõrsil. APOEL tahab palliga mängida ja rünnata, Aalborg ootab kannatlikult kaitses ja nõelab valusalt just sealt, kuhu vastased rünnakule minnes jätavad „augud“.

Eesti
Teemad: