HomeJalgpall › Juba kümne päeva pärast algab MM!

Juba kümne päeva pärast algab MM!

2014-06-02 16:56

Just, natuke üle nädala on veel jäänud ja siis ta algabki. Seni peavad osalevad koondised ja ka kõik teised kes ei  osale omavahelisi sõprusmänge või treeningkohtumisi, kuidas keegi tahab nimetada.

03.06.2014, Tšehhi vs Austria, kell 21.30.
 
TonyBeti koefitsiendid: Tšehhi 2.15; viik 3.20; Austria 3.30
 
Neist kahest ei ole kummalgi sel korral asja Atlandi ookeani teisele poolele. Tšehhid pidid alla vanduma oma alagrupis Itaaliale ja ka Taanile. 
 
Austria jäi samuti kolmandaks, tunnistades Saksamaa ja Rootsi meeskondade paremust. Nüüd võtavad mõlemad vabalt ja teevad ühe korraliku sõprusmängu, naabrite asi!
 
Kuigi mõlema koondise ja ka jalgpalli taseme kohta võib julgelt öelda „Euroopa keskmine“, pole neil viimastel aastatel just paremad ajad. Põlvkondade vahetus on tehtud ja nüüd on aeg vaid ülesmäge liikumiseks.
 
Viimased kohtumised mõlemal on olnud vastastega, kellel ka meie koondisega kokkupuude lähipäevadest kas olemas või tulemas. Nimelt viigistas Tšehhi hiljuti Soomega 2-2 ja Austria Islandiga 1-1.
 
Omavahel on need kaks aga sel sajandil kohtunud kolmel korral ja austerlastel neist kohtumistest midagi head meenutada ei ole.  
 
Tulemust ja võitjat on sellistes kohtumistes raske ette näha ja asi kisub pigem jälle viigi poole nagu nende kahe viimanegi kohtumine 2007-ndal aastal.
 
04.06.2014, Kreeka vs Nigeeria, kell 02.00, Chester, USA.
 
 
Nagu kohtumise algusajast ning toimumiskohast näha ja aru saada, on tegemist kahe meeskonnaga, kes osalevad Brasiilias toimuval MM-il. Kreeka peab oma rivid valmis seadma Kolumbia, Elevandiluuranniku ja Jaapani koondiste vastu.
 
Nigeeria omakorda Argentiina, Bosnia-Hertsegovina ja Iraani vastu. See on mõlemale esimeseks mänguks peaaegu samas ajavööndis, mis finaalturniiri toimumine ja eks see võib ka mingit rolli mängida.
 
Kreeklased viigistasid viimases kontrollkohtumises Portugaliga ja Nigeeria skandaalses mängus Šotimaaga.
 
Kui kreeklasi teame kui suurepärast vasturünnakutele mängivat meeskonda siis nigeerlasi iseloomustab loovus, individuaalne tugevus ja kohati ka distsiplineerimatus kaitsemängus.
 
Seda võib ja peabki ära kasutama Kreeka, kuid eks ettevalmistuse faasis ollakse veel krobelised ja kõike, mis planeeritud, ei suudeta ellu viia.
 
Jällegi raske ette näha, millise tulemusega võiks kohtumine lõppeda aga kui peaksin valima ühe, siis valin Nigeeria. Muidugi kui nad jälle midagi muud kokku pole leppinud!!
Eesti
Teemad: