HomeJalgpall › Ka Skandinaavias alustatakse

Ka Skandinaavias alustatakse

2014-02-21 11:30

Sel nädalavahetusel alustavad liigamänge ka Taani meistrisarja klubid. Seekord valisingi ühe kohtumise Taani liigast ja teise Saksamaalt Ragnar Klavani osalusel.

22.02.2014, SC Freiburg vs. FC  Augsburg, kell 16.30, MAGE SOLAR staadion.

TonyBeti koefitsiendid: Freiburg 3.30; viik 3.20; Augsburg 2.30.

Liigatabelit sirvides on külalised kaugelt võitlemas kõrgemate kohtade eest kui kodumeeskond. Ka koefitsiendid eelistavad, seda küll vaid kergelt, külaliste võitu. Kui aga minna viimaste kohtumiste kallale, siis on näha, et kodumeeskond sai viimasest kahest kodukohtumisest viigi ja võidu ning Augsburgile tuli võõrsilt samuti võit ja viik.

Viik koguni aga sellise tugeva ja hiljuti Saksamaa Meistritiitli nime kandnud klubiga kui Dortmundi Borussia. Omavahel teavad klubid teineteist küll ja veel sest aastaid tagasi madistati koos ka teises Bundesliigas.

Omavaheliste kohtumiste kaalukauss on kaldu hoopis Freiburgi poole. Siiski vaevab kodumeeskonda väravate löömise põud ja ka koduseinte toel on nad saanud vaid kaks võitu kümnest kohtumisest. Ja nende kümne mänguga on löödud kõigest 11 väravat. Külalised mängivad sel hooajal paremini kui mullu.

Kuid välismängudel ei ole jällegi suurt edu saavutatud. Kolm võitu 11st mängust ja löödud vaid 12 väravat. Ragnar Klavan saab küll pidevalt mänguaega, kuid kerget jalutuskäiku tabelis seitse kohta tagapool oleva meeskonna vastu ei maksa oodata. Siit eeldan kas viiki või külaliste võitu.

23.02.2014, Brondby IF vs. AaB Aalborg, kell 20.00, Brondby staadion.

TonyBeti koefitsiendid: Bröndby 2.25; viik 3.50; AaB 3.35.

23.02.2014, Taanis jätkuvad liigamängud peale talvepuhkust. Brondby viimast treeningkohtumist võis huviline jälgida vaid nädalapäevad tagasi Tallinnas uues sisehallis, kus alistati FC Flora 3-0. 24 tundi varem sai AaB jagu üle lahe külla sõites IFK Göteborgist 3-1.

Kaks väravat lõi selles kohtumises Aalborgi talvine täiendus Spalvis - Leedu noortekoondislane, kellel ees suur tulevik. Brondby põhiründaja Zahore oli sunnitud Tallinnas väljakult lahkuma kas vigastuse või selle saamise hirmu tõttu teise poolaja alguses.

 Asendajana väljakule tulnud nooruke ründaja oli küll sama kasvu ja lõi ka värava, kuid suuremat ohtu ta endast ei tohiks kujutada. Omavahel on kohtutud suisa mustmiljon korda ja see statistika eriti kumbagi ei huvita ka.

Kuigi viimastel aegadel on Jyllandi klubi suuremalt osalt võidud koju viinud-jätnud. Mina usun ja hoian pöialt enda vanale klubile ning loodan näha Aalborgi ka hooaja lõppedes vähemalt tabeli teisel real kui mitte kõrgemal. 

Eesti
Teemad: