HomeJalgpall › Kaks Superkarika finaali

Kaks Superkarika finaali

2013-07-12 14:32

Tere.
 
Hooaja algused hakkavad vaikselt pihta. Nii Venemaa kui ka Ungari liiga algusest annavad märku Superkarika finaalid.
 
13.07.2013, CSKA Moskva vs. FC Zenit St. Peterburg, kell 20.30.
 
 
Tuntud venemaa klubid mõlemad. CSKA pidas oma viimase kontrollkohtumise Volga vastu ja tulemuseks 0-0. Zenit sai pidada neli tugevat treeningkohtumist Ukrainas,kus vastasteks olid kahel korral Šahtjor ja Kiievi Dünamo. Uutest ja suurematest nimedest võiks klubidega liitumise puhul mainida vast Timostšuki ja Zeniidi ühinemist. 
 
CSKA on sõlminud lepingud noore Sveitsi keskväljamehe Zuberi ja Bulgaaria koondislase Milanoviga. Et Superkarika finaal peetakse Doni äärses Rostovis, siis ei oma kumbki meeskond koduväljaku eelist. Kui vaadata meeskondade viimase aja tegemisis ja ettevalmistavaid kohtumisis siis peaks hetkel küll Zeniit paremas vormis olema. Lisaks hädisele viigile Volga vastu külastas CSKA veel ka Hiinat kus saadi 1-2 kaotus Jiangsu nimeliselt meeskonnalt. 
 
Aga lõppkokkuvõtteks ei ole vahet mis mänguga ja millises vormis mehed hetkel on. Kui kokku lähevad CSKA ja Zeniit on intriigi rohkem kui küllaga. Isegi poliitilisel tasandil. Minu arvamus: Zeniidi võit.
 
13.07.2013, Györi ETO vs. Debrecen VSC, kell 21.30, Budabest.
 
 
Eesti jalgpallihuvilisele kindlasti palju rohkem huvi pakkuv kohtumine. Ungari Superkarika finaalis lähevad kokku meeskonnad, kus mõlemas osapooles peaks väljakule jooksma ka üks Eesti rahvuskoondise mängija. 
 
ETO poolt Tarmo Kink ja Debreceni eest Igor Morozov. Kink on Ungaris juba mitmendat hooaega ja tunneb end koduklubis kindlasti hästi ja koduselt. Morozov allkirjastas lepingu suhteliselt hiljuti ja tema jaoks on kõik suhteliselt uus ja ka kaaslaste mäng veel mitte nii tuttav. Mõlemad klubid testisid end viimati Rumeenia klubide vastu. 
 
ETO kohtus FC Levadia järgmise Euroopa liiga vastase Panduriiga. Tulemuseks 2-1 võit. Ja Debrecen alistas 2-0 GAZ Metan Mediase. Suuresti on ka see Superkarika finaal ette valmistamas ETO jaoks kohtumist Tel Avivi Maccabi vastu UEFA Meistrite liiga eelringis. Debreceni ootab ees UEFA Euroopa liiga kohtumine Strömsgodsetiga Norrast 18.juulil. Edu soovin neile mõlemale ja Superkarika saab pea kohale tõsta Morozov.  
Eesti
Teemad: