HomeJalgpall › Karikafinaalid Venemaal ja Prantsusmaal

Karikafinaalid Venemaal ja Prantsusmaal

2013-05-30 14:56
Tere.
 
Sel nädalavahetusel selguvad karikavõtjad Prantsusmaal ning Venemaal. Esimeses finaalis kohtuvad meeskonnad, kes ei mänginud liigakohtumistes kaugeltki esimest viiulit, teises aga tõelised tippklubid.
 
Prantsusmaa karikafinaal, 31.05.2013, Bordeaux vs. Evian, kell 22.00, Pariisis.
 
 
Nädalavahetuse karikafinaalidele annab hoo sisse neljapäeval peetav Šveitsi karikafinaal (Austria Wien - Superfund  Pasching ), hoogu lisab Prantsusmaa pealinnas peetav kohtumine. Lisaks sellele ja allpool olevale, toimub sel nädalavahetusel veel ka Saksamaa karikafinaal (Bayern vs. Stuttgart). Seega põnevust jagub ja Šampust voolab. Aga nüüd natuke lähemalt musketäride maa finaalist! 
 
Et vastastest vähe täpsemat ülevaadet saada, piilume nende käekäigule möödunud hooajal. Bordeaux lõpetas liiga seitsmendal kohal, kaheksa punktiga kaotati Euroopa liiga koht. Evian jäi tänu kahele enam teenitud punktile eemale relegatsioonilahingust. Aga kuna Coup de France võitja pääseb otse UEFA Euroopa liiga alagrupiturniirile, mis toob endaga kaasa ka kopsaka toetuse Euroopa jalgpalliliidult, siis on lahingusse minemas täiskoosseisud. 
 
Ning alles 26. mail kohtusid needsamad kaks meeskonda liigas. Vaevalt nädal tagasi jäi peale Bordeaux tulemusega 2-1. Ning Evian ei ole veel kunagi suutnud Bordeaux-i võita. Küll aga saadi veerandfinaalis jagu PSG-st, seda küll penaltiseeria järel. Poolfinaalis alistati mängleva kergusega Lorient 4-0. Bordeaux eemaldas veerandfinaalis Lensi 3-2 ja poolfinaalis Troyesi 2-1. TonyBetis on Eviani võidu korral võimalus oma panus neljakordselt tagasi teenida. Kuigi minu eelistus jääb seekord veinipiirkonna klubile, mitte puhta vee ja iluallika meeskonnale. 
 
Venemaa karikafinaal, 01.06.2013, Moskva CSKA vs Anzhi Makhatchkala, kell 12.30, Groznõis.
 
 
Venemaal on hooaeg lõppemas, viimaseks akordiks jääb vaid Karikafinaal. Selle marginaalsusest annab aga aimu kasvõi toimumise kellaaeg, kohaliku aja järgi  laupäeva hommikul kell 11.30. Ja Groznõis. Muidugi on kohalike elanike jaoks see suursündmus ja pigem hoitakse pöialt Anzhile. Meistrivõistluste statistika järgi võiks finaalist kujuneda küllaltki põnev kohtumine sest kokku saavad värske meister ja kolmanda koha omanik. 
 
Kuid tõenäoliselt lastakse oma oskusi näidata seni vahetusmeeste rolli täitnud ja ehk isegi duubli mängijatel. Koondislased on sõitnud laiali, põhimehed välja teeninud puhkuse. Finaalikoht on välja võideldud tuliste duellide käigus-CSKA alistas poolfinaalis lisaajal Rostovi 2-0. Anzhi aga pidi oma jõudu demonstreerima juba veerandfinaalis, kus samuti lisaajal alistati Moskva Dünamo 1-0. Poolfinaalis saadi vastaseks Zeniit ja tulemuseks jällegi 1-0 võit.  
 
Omavahelised kohtumise sel hooajal on tasakaalus. Kummalgi taskus üks võit. Üldse on aga kokku mindud kaheksal korral ja sellest viiel võit Moskva meeskonnale. Koefitsiendid TonyBetis suhteliselt võrdsed, kerge eelis CSKA-l. Mina pakuksin aga Anzhi võitu
Eesti
Teemad: