Home › Korvpalli EM-i D-alagrupi ajakava ja selle mõju meeskondadele

Korvpalli EM-i D-alagrupi ajakava ja selle mõju meeskondadele

2015-07-27 16:16

Kõik D-alagrupi mängud mängitakse Riga Arenal, mis mahutab ligi 12 000 inimest. Kokku toimub seal 15 mängu. Ajakava ülesehitus on üpriski kerge. Esimene mäng algab kell 15:30, siis 18:30 ja viimase mängu alguseks on 21:30. Kellel on aga lihtsaim ajakava?

Mängud toimuvad järgmiselt:

5. september

15:30 Eesti – Tšehhi

18:30 Belgia – Läti

21:30 Leedu - Ukraina

6. september

15:30 Eesti – Belgia

18:30 Läti – Leedu

21:30 Tšehhi – Ukraina

7. september

15:30 Leedu – Belgia

18:30 Läti – Tšehhi

21:30 Eesti – Ukraina

9. september

15:30 Belgia – Tšehhi

18:30 Läti – Ukraina

21:30 Eesti – Leedu

10. september

15:30 Ukraina – Belgia

18:30 Eesti – Läti

21:30 Leedu – Tšehhi

Nagu näha, siis Läti on korraldajamaa riigina endale pannud igaks päevaks samad ajad. See tähendab, et nende meeskonnal on olemas kerge rutiin ning võib öelda, et neil on kindlasti kõige lihtsam ajakava. 18:30 on kohtumise mängimiseks kõige parem aeg, sest siis ei lükku mängulõpp öötundidesse, ning taastumiseks ja mängu emotsioonide maha rahunemiseks on piisavalt aega. Leedu elu on aga üritatud kõige raskemaks teha, sest nende mängud on enamasti päeva viimased. See tähendab mängu algusajaks 21:30. Leedu peab oma viiest mängust kolm mängima öösel. Kuna enamasti kestab üks mäng poolteist kuni kaks tundi tähendab see seda, et hotelli saadakse magama heal juhul peale pressikonverentse ja bussisõitu umbes südaöösel. Kui lisada sinna mänguemotsioonid, siis võib uni jääda päris lühikeseks. Samaoodi peab kolm mängu mängima õhtusel ajal ka Ukraina. Eestil ja Tšehhil on neid kaks ning Belgial pole ühtegi.

15:30 on kõige esimese mänguaeg ning peaaegu kõikides nendes mängudes on üheks osapooleks Belgia, kelle viiest mängust neli algab just sellel ajal. Ainuke hilisem mäng on Lätiga. Kuna esimene mäng ongi neil Lätiga ning edaspidiselt on kõik mängud 15:30, seega võib öelda, et Belgial tegemist on hea ajakavaga, kuna sisse kujuneb teatav rutiin. Samas on enda häälestamine nii varajasele mängule kindlasti mõneti keeruline. Ukrainal ja Leedul on üks varajane mäng ning Eestil ja Tšehhil kaks.

Eesti peab kaks varajast mängu, siis kaks öist mängu ning viimasena mängitakse õhtusel ajal Lätiga. Eesti graafikut võib pidada kergeks ning erilist pendeldamist ei ole. Leedul on aga elu tehtud võimalikult nö. tüütuks, sest esimene mäng on öösel, siis tuleb mäng Lätiga õhtusel ajal ning kohe järgmine päev on kell 15:30 kohtumine Belgiaga. Eks see ole ka arusaadav, sest Leedu näol on tegemist grupi tugevaima meeskonnaga. Ukrainal toimuvad kõik kolm esimest mängu öisel ajal, siis kohtumine Lätiga õhtusel ajal ning viimane mäng Belgiaga mängitakse samuti hommikul. Tšehhil on samuti keeruline ajakava. Selle põhjuseks võib oletada, et peale Leedut ollakse üks peamisi konkurente Lätile edasisaamises. Tšehhi esimene mäng on hommikul, teine mäng on öisel ajal ning kolmas mäng õhtul Läti vastu. Seejärel mängitakse jälle päevane mäng ning siis viimasena öine mäng Leeduga.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et D-alagrupi ajakava on kõige keerulisem Leedul, Ukrainal ja Tšehhil. Suurt rolli mängib see edasisaamisel, seda võima ainult oletada. Eestil ei jää siin muud üle kui enda üpriski kerget ajakava ära kasutada.

Eesti