Home › Korvpalli EM 2015, esimene ülevaade

Korvpalli EM 2015, esimene ülevaade

2015-07-21 14:03

4-9 september toimuvad Euroopa korvpallimeistrivõistluste alagrupiturniirid Euroopa erinevates riikides. Playoffid mängitakse Prantsusmaal. Selline süsteem toimub esimest korda. Põhjuseks on see, et algselt pidid võistlused toimuma Ukrainas, kuid sõjatõttu tuli asjad ümber mõelda. Üle pika aja jõudis sinna ka Eesti ning koos Läti, Leedu, Tšehhi, Ukraina ja Belgiaga kuulutakse D-alagrupi. Selle grupi mängud toimuvad Lätis, mis annab hea võimaluse paljudele Eesti ja Leedu korvpallifännidele.

Rääkides koefitsentidest, siis enamus ennustuslehed pakuvad võitjaks Prantsusmaad. Tonybetis on vastav koefitsent 3,2 ning talle järgneb koheselt Hispaania 3,5ga. Fakt on see, et nende riikide näol on tegemist Euroopa tugevaimate koondistega kuhu kuulub palju NBA ning Euroliiga staare. Mõlematele riikidele pakutakse ka kindlat alagrupivõitu. Hispaania mängib samas alagrupis Serbia, Itaalia, Saksamaa, Türgi ja Islandiga. Tegemist on vast kõige tugevaima alagrupiga, kuid vaatamata sellele pakub Tonybet Hispaania alagrupi võidukoefitsendiks 2,0. Prantsusmaal on kõige väiksem võidukoefitsent 1,25. Nemad kuuluvad samasse alagruppi Venemaa, Poola, Soome, Israeli ja Bosnia & Hertsogoviinaga. Neljandasse gruppi kuuluvad favoriit Horvaatia, Kreeka, Sloveenia, Gruusia, Makedoonia ja Holland. Tegemist on vast ühe lihtsama alagrupiga ning Horvaatia peaks selle üpriski kergelt võitma. Tema võidukoefitsendiks on 2,5.

Võistlustel osaleb palju maailmaklassi staare. Nendest vast kõige suurimaks võib pidada legendaarset Dirk Nowitzkit, kes otsustas jälle Saksamaa koondist esindada. Tegemist pole küll võitjasoosikuga, kuid ajalugu on näidanud, et Dirk võib isegi üksinda meeskonda päris kaugele tassida. Lisaks toetab teda veel NBA noormängujuht Dennis Schröder. Teised mängijad mängivad enamasti koduliigas või siis mõnes teises Euroopa meeskonnas. Lisaks mängivad turniiril veel mitmed tuntud NBA mängijad nagu prantslased Tony Parker, Boris Diaw, Nicolas Batum, itaallased Danilo Gallinari, Marco Belinelli, Andrea Bargani, poolaka Marcin Gortat, hispaanlased Nikola Mirotic, Pau Gasol ja leedukas Jonas Valanciunas. See tähendab, et kohal on peaaegu kogu Euroopa paremik.

Turniirisüsteem on suhteliselt lihtne. Esmaslt mängitakse alagrupimängud. Need toimuvad siis neljas erinevas riigis – Lätis, Saksamaal, Horvaatias ja Prantsusmaal. Mängud toimuvad 5-9 september. Peale nende lõppu selguvad iga alagrupi neli tugevamat riiki, kes mängivad playoffides, mis algavad 12 september ning lõppevad 20ndal finaaliga. Playoffid peetakse maha Prantsusmaal Lille linnas. Nagu sellistele turniiridele kohane, siis tuleb selle aja sees kindlasti mitmeid erinevaid üllatusi ning seetõttu tasub alati koefitsendi üle mõelda.

Eesti