Home › Korvpalli Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniiri ennustamine

Korvpalli Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniiri ennustamine

2015-09-04 13:03

Eurobasket 2015 alagrupiturniirid toimuvad 5-10 september üle Euroopa erinevates riikides, kuid playoffid tuuakse kokku Prantsusmaale Lille linna. Need algavad 12. septembril ning sinna pääsevad iga alagrupi neli parimat. Eurobasket on koostanud iga nädal tugevusjärjestusi, kus vastavalt mängu tulemustele pannakse paika rahvuskoondiste järjestus.

Tonybeti spordiennustuskoefitsientide järgi pakutakse võitjaks Prantsusmaad, kes mängib oma kodus. Eurobasket järjestab nad enda lehel samuti kõige tugevamaks rahvuskoondiseks. Prantsusmaa võidukoefitsient on 2,85. Teisel kohal on Hispaania 3,7ga ja kolmandal Serbia ning Kreeka, kelle võidukoefitsient on 7. Eurobasketi tugevusjärjestuse teisel kohal on Serbia ja talle järgneb Horvaatia, kellele Eesti kaotas nädal tagasi ainult kolme punktiga. Seega peavad kihlveokontorid ja Eurobasket kolmeks parimaks natuke erinevaid meeskondi.

Tonybeti koefitsientide järgi on Horvaatia turniiri võitmise tõenäosus 15 jäädes alla isegi Leedule (8,5) ja Kreekale (7). See on mõneti üllatav, sest Horvaatia näol on tegemist väga tugeva rahvuskoondisega, kes võitis kõik oma suvised kontrollkohtumised. Võideti näiteks Saksamaad ja Leedut.

Eurobasketi tugevusjärjestuse neljandal kohal on Hispaania ning viiendal Sloveenia, kelle võidukoefitsiendiks on Tonybeti keskkonnas 24. Nende viimased kaks kontrollmängu Serbia vastu olid väga tasavägised ning ühes kohtumises läks vaja isegi lisaaega. Vaatamata sellele mõlemad mängud kaotati. Serbia on üks Euroopa tugevamaid koondiseid ning see näitab kui tõsiselt tuleb sellel turniiril võtta ka Sloveeniat.

Kuuendale ja seitsmendale kohale jäävad Itaalia ning Kreeka. Itaalias mängib mitu NBA staari, kuhu hulka kuulub näiteks NBA meister Marco Bellinelli ning NBA draftis esimesena valitud Andrea Bargnani. Tonybeti võidukoefitsient on neil 17. Kreeka võidukoefitsient on juba eelnevalt mainitud 7, mis on väga kõrge. Kreeka võitis peaaegu kõik oma kontrollkohtumised ning seetõttu on ka üks medali favoriite. Seega jääb natukene üllatuseks, miks Eurobasket nad nii kaugele paigutab.

Neile järgnevad Balti riigid Leedu ja Läti ning kümnendale kohale jääb Saksamaa. Leedu võidukoefitsient on 8,5, Lätil 70 ja Saksamaal 27. Nendest kolmest on kahtlemata kõige tugevam Leedu, kelle valmistumine turniiriks ei läinud kõige paremini. Kaotati kõikidele tugevatele vastastele. See ka põhjuseks miks nad nii kaugel asuvad. Saksamaa eest mängib läbi aegade üks parimaid Euroopa korvpallureid Dirk Nowitzki. Põhjuseks võib pidada seda, et nende alagrupi mängud toimuvad Saksamaal. Nende võidukoefitsiendiks on 27. Läti võidukoefitsient on 70, mis on ka kõige suurem.

Põhimõtteliselt on Tonybeti koefitsientide järgi 10 tugevamat meeskonda samad, mis on Eurobasketi tugevusjärjestuses. Ainuke erinevus on Läti, kes Eurobasketis on 9ndal kohal, kuid Tonybeti koefitsient 70 annab neile alles 12nda koha. 10ndale kohale jääb Tonybetis Türgi, kelle võidukoefitsiendiks on 30. Eurobasket paigutab Türgi aga alles 16ndale kohale. Üks asi on kindel, et turniir tuleb põnev ning üllatusi pakuvad kindlasti kõik meeskonnad. Antud järjestusse ei tasu väga tõsiselt suhtuda. Kõige paremaks näiteks on kasvõi Eesti mäng Horvaatiaga, kellele kaotati kolme punktiga. Mõlemad meeskonnad asuvad antud tabelites täiesti eripooltel.

Eesti