Home › Korvpalli Euroopa meistrivõistluste D-alagrupiturniiri ennustamine

Korvpalli Euroopa meistrivõistluste D-alagrupiturniiri ennustamine

2015-09-04 13:10

Korvpalli Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniirid on kohe algamas. Riias mängiv D alagrupp, kuhu kuulub Eesti, pakub eestlastele kahtlemata kõige rohkem huvi. Lisaks Lätile ja Eestile mängivad seal veel Leedu, Belgia, Ukraina ja Tšehhi rahvuskoondised. Neli tugevamat pääseb edasi Prantsusmaal toimuvatesse playoffidesse, kus selgitatakse välja Euroopa meister.

Vaadates Eesti vastaseid siis teisel septembril koostatud Eurobasketi ametliku tugevusjärjestuse järgi asub Leedu Euroopas kaheksandal kohal, Läti kohe järgmisel üheksandal positsioonil. Ukraina ja Belgia on vastavalt 12ndal ja 13ndal kohal. Eesti jääb 18ndale ja Tšehhi 19ndale positsioonile. Kusjuures eespool asub suur Venemaa, kes asub 17ndal kohal. See näitab, et Eestil on üpriski võrdne alagrupp ning üllatajaid võib olla mitmeid.

Belgia koondis on üks D alagrupi üks suurimaid nö. musti hobuseid, kes sõprusmängudes suutsid võita näiteks Kreekat ning kahe punktiga kaotati Prantsusmaale ja kolme punktiga Hispaaniale. Viimased kaks on ühed suurimad favoriidid Euroopa meistritiitlile. Leedu kontrollmängud läksid enamasti kõik võidukalt. Ainukesed kaotused tulid Kreeka, Türgi ja Horvaatia vastu. Türgit suudeti ka korra võita. Tšehhi kaotas peaaegu kõik oma kontrollkohtumised. Ainukesed võidud tulid Bosnia ja Hertsegoviina ning Jaapani vastu. Kaks korda kaotati Poolale, siis Saksamaale, lisaks veel Kreekale, Hispaaniale ja Venemaale. Ukraina rahvuskoondises kontrollmängude suurimaks võiduks võib pidada mängu Prantsusmaa vastu. Läti ja Eesti kohtusid omavahel juba korra ning siis jäi Eesti peale. Seda võib pidada ka Eesti suurimaks võiduks sõprusmängudeks. Väga lähedal oldi võidule väga tugeva Horvaatia vastu, kui Zagrebis kaotati kolme punktiga. Läti kontrollkohtumised läksid aga peaaegu kõik võidukalt. Märkimisväärseim võit on Sloveenia vastu, kes on samuti üks medalifavoriite.

Vaadates Tonybeti spordiennustuse koefitsiente, siis selgub nii mõndagi põnevat. Nimelt pakub Tonybet D-alagrupi võitjaks Leedut koefitsiendiga 1,37. Järgmiseks võitjaks pakutakse võõrustajat Lätit koefitsiendiga 4,00. Kolmandale kohale jääb koefitsiendiga 7,00 Tšehhi rahvuskoondis, kes tugevusjärjestuses on tagapool isegi Eestist, kelle koefitsient on aga 100,00. Tšehhi kontrollmängud ei läinud kõige paremini, mistõttu on nende nii hea koefitsent isegi väike üllatus. Peale Tšehhit tuleb Belgia, kelle koefitsient on 8 ning viiendal kohal on Ukraina rahvuskoondis koefitsiendiga 25. Ometigi on Ukraina Euroopa paremusjärjestuses 12ndal kohal.

Eesti