HomeJalgpall › Kui Prantsus Moskva all käis

Kui Prantsus Moskva all käis

2013-09-20 11:32

See ajaloost tuntud lause iseloomustab minu selle nädalavahetuse mänguvalikut. Esimesena lipsame Moskvasse ja seejärel Bastia-sse, Korsika saarele Prantsusmaal.
 
21.09.2013, Moskva Dünamo vs. Moskva Lokomotiiv, kell 12.30.
 
 
Nagu Venemaal tavaks saanud, algavad puhkepäevadel mängud mängijate jaoks suhteliselt varakult ja harjumatul ajal. Nii ka sel laupäeval kui Moskvas kohtuvad kahel päeval järjest neli kohalikku suurklubi. 
 
Pühapäeval on oodata ka Spartaki ja CSKA omavahelist mängu ning turvakaalutustest lähtununa on mõlema mängu algusajad varajased. Aga kumb siis, kas Dünamo või Lokomotiiv? Liigat on paremini alustanud Lokomotiiv, Dünamol on vaid kolm silma vähem tabelis. 
 
Mis esialgse statistika põhjal silma hakkab on see, et Dünamol on selgelt eristunud üks mängija, kes hoolitseb väravate löömise eest. Selleks on Ukraina koondislane Andrey Voronin kuue tabamusega kaheksas kohtumises. 
 
Lokomotiivi väravate eest – enama kui ühe kolliga - on aga hoolitsenud viis meest. Kaitsjate seisukohast on lihtsam mängida Lokomotiivil, vaja vaid Voronin kinni võtta ja asi klaar. Dünamol on seni kodumängiudes kaks võitu, kolm viiki ja üks kaotus, Lokomotiivil on võõrsil seis 2-1-1. 
 
Dünamol on kodus senini väga tugev esitus teisel poolajal, Lokomotiiv on aga väga nõrk esimesel, kuid suurepärane teisel poolajal. Tulemust on raske ennustada, aga kergelt kaldun raudteelaste klubi poolele!
 
21.09.2013, SC Bastia vs. Olympique Marseille, kell 18.00.
 
 
Loogiline oleks eeldada, et kui saavad kokku kaks sellise erineva tausta ja kuulsusega klubi, siis on tulemus ette teada. Aga võta näpust! Meelde tuleb 2013. aasta kevad, kui samuti peale UEFA Meistrite liiga kohtumist sõitis Bastiale külla PSG ja nemad eesotsas Ibraga pidid kuulsalt saarelt lahkuma hädise viigiga. 
 
Sama seis on ka nüüd. Olympique kohtus kolmapäeval tugeva Londoni Arsenaliga ja nüüd jääb neil vaid kaks päeva puhkuseks ja ettevalmistuseks. Korsika elanikud saavad kaasa elada omadele, kelle hooaja algus ei ole olnud küll super, kuid ka ei midagi katastroofilist. Viiest kohtumisest seitse punkti annab koha täpselt tabeli keskel. 
 
Küllaltki tõenäoliselt ühed ei oska ja teised ei suuda selles kohtumises niipalju initsiatiivi haarata, et mäng enda kasuks kallutada. Ootan viiki.
Eesti
Teemad: