HomeJalgpall › Let`s go, pojehhali!!

Let`s go, pojehhali!!

2013-08-01 17:28

Tere.
 
Augustikuu on saabunud ja koos sellega ka lõppenud suvepuhkuste ametlik osa jalgpallurite jaoks suuremas osas Euroopas. Väga paljud on mängimas juba taasalustanud meistrivõistlusi, hoog on sees Eurokarikatel ja alates homsest käivituvad ka Inglismaa madalamad liigad ning sinna, muuseas esmakordselt nii madalasse liigasse, seekord esimesena piilungi.
 
03.08.2013, York City vs. Northampton Town, kell 17.00.
 
 
Ning põhjus on väga lihtne. York Citys pallib hetkel Eesti koondise paremäär Sander Puri, kes minu arvates tegi väga õige otsuse. Sest mida ühelt äärepoolkaitsjalt veel oodata kui seda, et äärelt tuleks võimalikult palju tsenderdusi ja läbimurdeid. 
 
Ja just seda oskavad Inglismaa jalgpalli viljelejad. Ma ei räägi Premieris mängivatest ülesostetud klubidest vaid tõelist briti jalgpalli mängivatest meeskondadest. Sandri arengut selles suhtes oli näha juba viimastes koondisemängudes ja seda kõigest pooleaastase laenulepingu järel Šotimaal. Seega soovin Sandrile edu ja arengu jätkumist. Mida aga oodata Yorki esimesest liigamängust? Hooajaeelsetes kohtumistes suutis York City, keda juhendab alates kevadest endine Põhja-Iirimaa koondise peatreener Nigel Worthington, kaotusi vältida ka endast isegi kaks liigat kõrgemal mängivate meeskondade vastu. 
 
Northampton aga lõpetas oma eelmise hooaja mängides League Two play off-i finaalis pääsuks League One-i aga siiski tuli leppida 0-3 kaotusega ja järjekordse hooajaga samal tasemel. Hooajaks ettevalmistudes mängiti viimane kohtumine Championshipi klubiga Leicester ja tulemuseks tubli 2-1 võit. Seega saab eeldada huvitavat ja haaravat mängu vähemalt kolme löödud väravaga ja kodumeeskonna võiduga.
 
04.08.2013, Kaasani Rubiin vs. CSKA Moskva, kell 12.30.
 
 
Venemaa Premier Liiga selle nädalavahetuse võib-olla isegi kõige intrigeerivam paar. Hetkel ollakse tabelis kõrvuti aga mängitud on veel niivõrd vähe mänge, et siit midagi konkreetset ennustada on raske. Peetud kolme kohtumise järel püsivad mõlemad kaotuseta. 
 
Kerge eelis mängupraktika vallas on hetkel Rubiinil, kes on saanud pidada mänge ka UEFA Euroopa liiga kvalifikatsiooniringides ja seda edukalt. Viimasest mängust on mõlemad saanud puhata täpselt nädal aega. Murettekitavaks asjaoluks CSKA toetajatele oli aga Aleksei Berezutski õlavigastus Lokomotiivi kohtumisest kuid õnneks tema õlg operatsiooni ei vaja ja loodetavasti saab ta mängukõlbulikuks juba kuue nädala möödudes ning seni, ka Rubiini vastu, asendab teda kaksikust vend Vassili. 
 
Ning kuigi minule tundub reaalsem, et Kaasani klubi saab taaskord magusa võidu armee keskspordiklubi üle, ei saa armeelaste puhul kindel olla selles, et veelkord esinetakse võõrsil meistrile vääriliselt ja kolm punkti viiakse koos lennukiga koju. Mõjutavaks võib saada moskvalaste jaoks harjumatu mängu algusaeg. Pakuksin CSKA võitu. 
Eesti
Teemad: