HomeJalgpall › Play off or not to play off

Play off or not to play off

2013-10-15 17:40

Tere.
 
Järgmisel suvel Brasiilias toimuvale MM-ile on Euroopa alagruppidest tugevamad juba pääsu kindlustanud. Enne teisipäeval toimuvaid viimaseid voore on aga paaris alagrupis seis nii põnev nagu seda ei ole olnud pikkade aastate jooksul.
 
Nagu näiteks alagrupp B, mille Itaalia on pika puuga kinni pannud kuid nende seljataga toimuv on lihtsalt suurepärane thriller. Alagrupist soovivad ja omavad teoreetilisi võimalusi edasi pääseda suisa neli koondist: Armeenia, Taani, Bulgaaria ja Tšehhi.
 
Bulgaaroal ja Taanil 13 punkti, teistel 12. Väga raske tundub olevat Armeenia olukord, kes viimases kohtumises peab alistama Itaalia ja seda veel võõrsil. Kõige lihtsam näib Taani ülesanne sest kodus võõrustatakse alagrupi sabassörkijat Maltat. Omavahel veavad vägikaigast Bulgaaria ja Tšehhi ning hetkel asub neist paremal positsioonil Bulgaaria kelle väravate vahe on +6, Taanil -1.
 
Seega taanlaste ülesanne on igal juhul võita Maltat ja võimalikult suure väravate vahega. Bulgaaria peab samuti Tšehhe võitma. Loota Maltalt viiki Taani vastu oleks ehk liiga ebareaalne. Ka Tšehhimaa soovib edasipääsu nimel võidelda ja võites Bulgaariat loodavad nemadki Taani ebaedule Malta vastu.
 
Et edasi saaks Armeenia peab juhtuma midagi imelist: võita Itaaliat ja kahes teises mängus loota viigile. Ebareaalne? Tundub küll. Huvitaval kombel mängis Bulgaaria ise end raskesse seisu kaotades viimati Armeeniale 1-2.  Sama saab öelda ka Taani kohta sest Armeeniale kaotati kodus 0-4, Tšehhi ja Bulgaaria omavaheline eelmine mäng lõppes 0-0 viigiga.
 
Mina arvan ja loodan, et Taani võidab Maltat ja Bulgaaria saab Tsehhide käest sugeda. Seega play off-i koht Taanile.
Eesti
Teemad: